| Pyskiss a întrebat:

O prietena deamea a facut o mare greseala.Si vreau sa o ajut dar n-am idei. Faza e ca a fost cu un baiat 3 luni iar dupa asta s-au despartit. ca cica se comportau rece unul cu altul. A venit ziua fetei.Au fost invitati toti colegii la ea acasa. Printre care era si fostul prieten. Cea mai buna prietena a "sarbatoritei" ii placea de fostul prieten al ei. Iar aceasta a ajutat-o pe prietena ei sa se combine cu fostul ei prieten.Acum de 1 saptamana incoace regreta, fiindca il iubeste si nu stie ce sa faca sa fie din nou cu el. Pentru ca el acum e cu prietena ei cea mai buna impreuna.Si nu vrea nici sa ii desparta sa nu isi supere prietena? ce credeti ca e de facut. il iubeste si plange dar el nusi da seama... Funda?

3 răspunsuri:
| gygeana a răspuns:

Asta chiar este grav.Imi pare rau pentru ea. unori nu ar trebui sa fi atata de altruist mai ales cand e vorba si de sentimentele tale. Spune-i sa se intalneasca cu baiatu respectiv sa vorbeasca cu el sa il ia incet gen: mai oare cum ar fi fost daca ink eram noi doi impreuna, sau sa-l intrebe pe el daca mai are sentimente pentru ea... cv de genu chiar nu stiu ce sa zic.Sau poate sa fie mai rea sa si treaca peste prietena ei, pana la urma ea plange si ei i se rupe sufletu.Astea sunt doar niste sfaturi fiecare poate sa faca ce vrea. Totusi cred ca mai bine gaseste un alt baiattongue Sper sa iti fi fost de folos:*

| xToToShelx a răspuns:

Poi avand in vedere ca prietena i'a ajutat sa se cupleze, si cele 2 sunt prietene bune. Ar trebui sa ii explice prietenei ei situatia, desi probabil nu va intelege, dar va incerca sa te ajute. Sau poate va intelege si va face cumva ca cei 2 sa fie din nou impreuna

| nicolilovecata a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spuna baiatului ce simnte iar daca acesta mai are sentimente pentru ea sa se impace daca nu nu poate sal oblige. sa ridice capu si sa caute pe altu care o sa fie mult mai bun pentru ea. sa nu incerce niciodata sa ii dasparta pentru ca atunci isi va pierde si prietenia ( cu aceea fata) si nici el nu o sa o mai bage in seama