| tweety_8071 a întrebat:

Intr-o zi s-au intalnit, atunci s-au placut unul pe altul.Au fost impreuna o saptamana dupa care el a parasit-o. Ea a suferit mult, mai ales ca el parea ca o iubeste mult si nu voia sa-i spuna acest lucru. A trecut de atunci un an. Ea a aflat ca acum 5 luni el a avut o prietena de care s-a despartit dupa ce s-au intalnit intr-o zi... dar nici unul nu a spus celuilalt k il iubeste, cu totul k ei se iubesc. Ea a incercat sa-l uite si era hotarata sa-l scoata din inima ei.Intamplarea a facut ca fosta lui prietena sa-i dezvaluie Ei multe lucruri care nu le stia(fosta nu stia ca ea e acea Ea pe care El a iubit-o). Si i-a spus multe lucruri groaznice cum k ea s-a bagat mereu in viata lui si ca ea a facut sa se desparta el de toate fetele caci complota cu mama lui.Mama lui si ea aveau de gand sa se joace cu viata lui amandoua voiau sa-l combine cu fata asta rea...care, el a acceptat la insistentele mamei lui si ale ei si a fost putin timp dar nu i-a aratat iubire si acum a parasit-o.Problema e ca ea nu poate accepta asta si a jurat ca o sa faca tot posibilul ca El sa fie nefericit si sa nu mai fie a nimanui daca nu e al ei. Cele 2 femei sunt rele si sunt impotriva Lui, Ea a aflat asta dar nu stie ce sa faca? Stie ca ele au facut totul sa-i desparta si ca acum il vor face pe El nefericit.Cum vi se pare povestea?laughing)... din pacate e povestea unei prietene nu o telenovela. Ea era hotarata sa-l uite dar acum dupa tot ce a aflat nu stie ce sa faca...sa-i spuna lui? sa lupte cu fosta si mama lui? e o nebunie stiu...eu chiar nu am stiut cum sa o ajut... dati un sfat va rogsad

6 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Sa astepte poate pana sunt majori sa initieze o realtie. Pana atunci sa-i scrie mesaje de prietenie dar neangajante.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ce telenovela? asta ii film de groaza laughing
doamne si maica'sa si fosta is niste nebune...sa'i lase in pace...si prietena ta sa nu renunte la el happy

| Ana a răspuns:

Complicat, eu nu am inteles nimic :d

| MissCamelia a răspuns:

Daca il iubeste, sa incerce sa il ajute, si eventual cu timpul, sa aiba o relatie cu el

| tweety_8071 explică:

El e minor si ea.deci el chiar depinde de mama sastraight face... din pacatesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io n-am înțeles nimic. Nu puteai să le dai nume? Un exemplu: Ioana și cu Ion s-au despărțit, Ion s-a combinat apoi cu Maria, apoi Ioana a ciufulit-o pe Maria sau cum a fost...