| tweety_8071 a întrebat:

Intr-o zi s-au intalnit, atunci s-au placut unul pe altul.Au fost impreuna o saptamana dupa care el a parasit-o. Ea a suferit mult, mai ales ca el parea ca o iubeste mult si nu voia sa-i spuna acest lucru. A trecut de atunci un an. Ea a aflat ca acum 5 luni el a avut o prietena de care s-a despartit dupa ce s-au intalnit intr-o zi... dar nici unul nu a spus celuilalt k il iubeste, cu totul k ei se iubesc. Ea a incercat sa-l uite si era hotarata sa-l scoata din inima ei.Intamplarea a facut ca fosta lui prietena sa-i dezvaluie Ei multe lucruri care nu le stia(fosta nu stia ca ea e acea Ea pe care El a iubit-o). Si i-a spus multe lucruri groaznice cum k ea s-a bagat mereu in viata lui si ca ea a facut sa se desparta el de toate fetele caci complota cu mama lui.Mama lui si ea aveau de gand sa se joace cu viata lui amandoua voiau sa-l combine cu fata asta rea...care, el a acceptat la insistentele mamei lui si ale ei si a fost putin timp dar nu i-a aratat iubire si acum a parasit-o.Problema e ca ea nu poate accepta asta si a jurat ca o sa faca tot posibilul ca El sa fie nefericit si sa nu mai fie a nimanui daca nu e al ei. Cele 2 femei sunt rele si sunt impotriva Lui, Ea a aflat asta dar nu stie ce sa faca? Stie ca ele au facut totul sa-i desparta si ca acum il vor face pe El nefericit.Cum vi se pare povestea?)... din pacate e povestea unei prietene nu o telenovela. Ea era hotarata sa-l uite dar acum dupa tot ce a aflat nu stie ce sa faca...sa-i spuna lui? sa lupte cu fosta si mama lui? e o nebunie stiu...eu chiar nu am stiut cum sa o ajut... dati un sfat va rogsad

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa nu pici de fraiera daca dai vreun sfat aiurea. Mai bine nu te bagi, iar de vrei sa o ajuti, cheam-o la o cafea si stati de vorba, ajut-o sa o ia pe o cale...

| maria a răspuns:

Incearca sa te tii departe de lucruri de genul acesta. Oamenii care fac rau intentionat si sunt in deplinatatea facultatilor mentale, o vor face mereu.Roaga-te la biserica pentru prietena ta, spune-i sa isi vada de viata si sa mearga mai inainte.Cu persoane dezechilibrate psihic nu e bine sa te pui ( locul lor este la spital, sau sub stricta supraveghere medicala). Sustine-o pe prietena ta, fii alaturi de ea, dar tine-te departe de complicatii, barfe si discutii inutile sau razbunari paranoice - care nu denota maturitate, ci doar egosim teribil, lipsa de senisibilitate si bun simt.Ai grija de tine intai si apoi de prietena ta.Succes!

| maya23_6465 a răspuns:

Stiu cum e sa intervina cineva in viata ta si sa te desparta de persoana pe care o iubesti si mai ales in momentul cand stii ca si aceea persoana te iubesti, mi s-a intamplat si mie. Nu prea stiu ce as putea sa ii recomand dar ar fi bine daca prietena ta ar vorbi cu baiatul acela si ar lamuri lucrurile, nu cred ca se poate intampla ceva rau, poate chiar i-ar deschide lui ochii. Ar trebui sa lupte sau macar sa incerce, nu ii va fi usor dar ar trebui sa incerce, poate sper ca va avea un final fericit pentru prietena ta si sper ca va fi asa, cel mai bine ar trebui sa vorbeasca cu acest baiat si sa ii spuna ce stie, sa ii deschida ochii.>big grin

| dizzyizzy a răspuns:

Hmm.seamana cu mass-urile alea tampite de pe mess 8-)
cam ciudat
eu zic k ar trebui sa-i spuna baiatului thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti chiar sigura ca nu e telenovela?laughing