| Claudia35 a întrebat:

Hei TPU, pe data de 25decembrie am întreținut relații intime neprotejate (fix după sfârșitul menstruatiei, el NU a ejaculat în mine). Luna aceasta însă nu mi-a venit menstruatia. Duminică am avut mici dureri de burta ca si cum mi-ar veni dar nimic nici până astăzi.Mentionez că luna aceasta pe 11 am fost la un medic ginecolog și acesta mi-a dat ovule, mi-a zis ca am o rană pe uter și mi-a dat pe rețetă si tantum rosa să fac spalaturi si pe lângă mi-a prescris să iau antibiotice (ciprinol) care ar putea fi cauza întârzierii a menstruatiei? Nu am nici un simptom de sarcină...

3 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

Dacă doctorul nu a zis nimic, nu ești. Logic, nu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil intarzierea se datoreaza faptului ca activitatea hormonala din organismul tau este mai mult sau mai putin dereglata ceea ce are ca urmare/se materializeaza prin afectarea ciclului menstrual care devine NEREGULAT si din acest motiv imprevizibil. Din acest motiv este imposibil sa poata fi anticipat momentul in care va porni/produce menstruatia. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e vorba de sarcina aici, draga mea, de vreme ce ai avut raport sexual in perioada nefertila si nici nu a ejaculat in interior pe deasupra. Antibioticele si ovulele prescrise de medic in timpul ovulatiei pot intarzia menstra. Nu iti face griji o sa ti apara in curand. Multa sanatate