| JaDiDaTa a întrebat:

Sa va zic povestea. Deci in parc m.am intalnit cu un baiat, Sorin. Mai ne intalmisem la serbarea pe scoala, ciar daca el e la alta scoala. Si ne-am inteles, ne-am dat nr de tel, mess, ffb, skype tot ce se putealaughing Atunci el era cu o fata Alexandra, iar mie imi placea de un baiat Alex. Eu si Sorin ne spuneam tot, am reusit sa avem prietenia pe care nu am i avut-o cu altcineva pana acum. mi-a zis ca ma iubeste, imi zicea mereu, si in gluma si adevarul.'Dar eu ii ziceam ca nu se poate ca mie imi place de Alex(care s.a si combinat cu alta) si ca nu vreau sa stric prietenia cu el, tineam la el foarte mult. (Chiar il iubeam dar nu broiama marturisesc) Si dupa ce s-a desp de Alexandra mi-a zis ca ma iubeste i-am zis ca si eu dar ca tot ca nu se poate..Si s-a comb cu una Alesia, nici nu stiu cum arata. si im zicea mereu ca ma iubeste vorbeam non-stop. De la o vreme ma evita...'i-am dat eu un msj pe mess dupa mult timp dar mi-a raspuns foarte indiderent, n-avea chef de mine. dupa ceva zile mi-a dat o melodie pe yt(cred ca o daduse la toata lista) si am mai vb putin dar m-am comp si eu indiferenta. si nu am mai vorbit deloc. inca e cu Alesia aia. si eu inca il iubesc breau sa stiu ces-are fii ppututintampla. funda si vot. va multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi si imi cer scuze pentru unele greseli ortografie, dar sunt pe tel si ma grabesc. Pupici:*

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca o sa te comporti la fel si pe Viitor nu prea cred ca o sa realizezi tot ce o sa iti propui. Frate :Ce daca e Prieten sau Prietena Buna -Iti place, Te Indragostesti de ea care e problema de a avea o Relatie.Asta e o gandire deplasata. Vreau sa iti spun ca s-a facut un studiu si s-a ajuns la Ideea ca r fi recomandat sa iti faci Iubit cea mai Buna respectiv cel mai Bun Prieten.Bine ca noua ni se pare aiurea dar fi atenta la cateva detalii pe care poate nu le-ai observat inainte.In primul rand daca il stii de cand era mic,ia in considerare ca te stie foarte bine,stie sa te faca fericita, stie sa te faca sa zambesti, stie ce iti place, aveti atatea in comun, poti sa il ti mai din scurt sa zic asa doarece il stii prea bine si stii ce apucaturi si obiceiuri are. Daca te minte iti dai seama repede.Te inseala greu deoarece tine la tine si nu ar vrea sa te raneasca. Baietii care ajung Iubiti din categoria Best Friends nu or sa stea cu tine intr-o Relatie numai sa te ..cum fac altii. Daca nu te Iubeste no o sa o faca.Un baiat daca intra cu tine intr-o Relatie din categoria Prieteni Buni o face serios, Vrea o Ceva calumea nu mai are chef de tampenii si de aventuri, sau daca are nu o sa intre cu tine in asa ceva pentru ca o sa ii fie rusine sa mai dea fata cu tine pe strada.Asa ca era indicat sa ii fi spus de atunci ca ti la el si ca ai vrea sa fi cu el, ce daca era Cel Mai Bun Prieten ba chiar mai Bine.Acum si eu as face la fel.Atata vreme cat eu incerc si fac o gramada de gesturi, ba iti mai spun si ceea ce Simt. Vezi ca Baietii spun destul de greu unei fete tot ceea ce simt, dar el a facut-o.Si tu esti nepasatoare chiar daca in interior simti altfel pai cum m-as simtii? Ca un prost probabil pentru ca imi pun in fata ta tot ce Simt si drept raspuns primesc Indiferenta chiar daca stiu prea Bine ca nu e asa.Cu timpu o sa ma racesc si o sa ma indrept catre alte fete pentru ca pana la urma nu esti tu singura si nici unica fata d.Pot sa gasesc alta fata care sa isi poata exprima Sentimentele fata de mine la fel de usor cum o fac eu.El probabil ca a incercat dar daca tu ai reactionat asa atunci uite unde s-a ajuns.Vb cu el la Tel si spune-i direct ce simti.Incearca sa il convingi ca nu ai vrut sa recunosti asta pentru ca erati Buni Prieteni dar ca in interior ai suferit si ti s-a Rupt Inimioara ca nu puteai sa ai spui ce simti.Acum ti-ai dat seama si nu mai vrei sa ascunzi nimic.Fa-l sa relizeze ca tu esti fata pe care o Iubeste, iar cand Iubesti nu ai cum sa uiti.

| JaDiDaTa explică (pentru Danysan):

Da dar cum am mai zis. nu am curajul sa fac eu primul pas. as vrea sa ramanem macar prieteni sa fie totul ca inainte.

4 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

El ti-a zis ca te iubeste si ca vrea sa fie cu tine iar tu il refuzai mereu iar dupa ce e cu fata aia care se poate sa o iubeasca vrei sa strici tot? Fara suparare dar a trecut sansa ta.

| Andrei_Andutzu_1989 a răspuns:

Uneori baietii in general le place sa se joace,el a observat ca esti atrasa de el si din cand in cand testeaza terenul, daca il bagi in seama, pentru el devi o obsedata, daca ramai indiferenta, ii capteazi atentia. ti-o zic din propie experientawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei_Andutzu_1989):

Da indiferenta dar de 2-3 sapt nu am mai vorbit. si nu vreau sa fac eu primul pas sa fiu o "obsedata". sad ps. Pe mine ma cheama Monica