| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, sunt cu cineva de 7 luni si ne intelegem bine! Doar ca parintii mei nu-l plac,nu vor sa fiu cu el imi spun ca nu e bun pentru mine! Nu-mi interzic sa fiu cu el,dar nu ma lasa sa-l duc acasa,l-am dus de cateva ori,au acceptat extrem de greu si tot timpul imi tineau morala dupa ce pleca! Nu stiu ce sa mai fac, ce sa le mai zic sa ii fac sa il accepte atata timp cat el ma face fericita ce vor mai mult?

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Nu ai ce sa le faci daca ei isi tin ideea asta. cu timpul o sa isi dea seama ca il iubesti pe acest baiat si ca te face fericita. lasa timpul sa le rezolve pe toate

9 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Bună.
Dar de ce trebuie să-l duci acasă?
Vă puteţi întâlni la cinema, în parc, la un suc, cafea etc.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Isi vor mentine ideea. Poate sunt de moda veche, ca nu e ok sa aduci un baiat acasa si nici sa te duci la el.Intreaba-i totusi care este motivul pentru care nu-l plac.Si apoi vom purtea sa te ajutam mai mult.Pana atunci Nu il mai aduce acasa si dati-va intalnire in oras.

| Florinapopica a răspuns (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Imi spun ca nu e de mine, ca merit ceva mai bun si chestii din asteastraight face

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns (pentru Florinapopica):

Mai asteapta si t un pica sa mai cresti inca nu esti majora.
spune-le sa iti dea un motiv intemeiat sa nu i mai vezi si dupa o sa intelegi.
Nu ii poti spune la un om nu mai dormi ca nu vreau eu...

| Florinapopica a răspuns (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Bada sunt majora! Am 18 ani ma apropii de 19!

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns (pentru Florinapopica):

Atunci impune-ti punctul de vedere.e grav daca te comanda si scum, mai tarziu ce o sa faci?

| FataFaraSentimente a răspuns:

Stai la o dicutie intre 6 ochi cu ei si incearca sa-i asculti ce anume nu le place la baiat, ce-i deranjeaza si care ar fi baiatul potrivit pentru tine dupa parerea lor. Nu te frustra ca nu-l plac, nu toti suntem placuti tuturor. Daca baiatul asta chiar te face fericita si tine cu adevarat la tine trebuie sa le explici asta si parintilor, fara tipete fara reprosuri, linistit si calm si totul va merge bine. Pot sa stiu cati ani ai?

| turquoise15 a răspuns:

Nu ai ce sa le faci si eu sunt in aceeasi situatie, il fac golan cu toate ca nu e, ma rog oh go on cel mai bine du-te tu la el.