| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata nu mai stiu ce sa faccrying. M-am despartit de prietenul meu dar acum simt ca regret si simt ca inca mai tin la el si si eu de fapt m-am despartit de el din cauza ca nu am mai tinut la el...Dar cred ca inca o fac, nu stiu! Si as vrea sa ma impac cu el doar ca prietenele mele imi spun sa nu fac greseala asta pentru ca ele mi-au dat sfaturi in legatura cu el si mi-au zis ca daca ma impac cu el sa nu ma mai duc la ele sa le cer ajutorul. Nu vreau sa le dezamagesc dar nici nu vreau sa il las pe el cu totu'. Ce sa fac? Am nevoie de sfaturi, multumesc.:*:*

Răspuns Câştigător
| Noreasontosimle a răspuns:

Am facut si eu asta, dupa ce m-am despartit de el tot au am planslaughing si imi parea rau. Simteam ca trebuie sa ma impac cu el. Dar este gresit! adac tu ai simtit ca nu mai ti la el inseamna ca nu mai ti. Daca l-ai vazut afectat, inseamna ca de asta de da inapoi doar ca ti-e mila de elbig grin Si e chestia aia ca te simti un pic vinovata ca l-ai facut sa suferebig grin Dar lasa lucrurile asa, o sa-ti treaca si tie si lui.Nu mai ti la el, nu te impaca cu elbig grin iti poti da seama dupa, si apoi chiar nu ai ce sa mai faci. Sa te desparti din nou de el? URAT! Bafftaa:*:*

4 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Daca tu crezi ca mai tii la el cred ca ar trebui sa te impAci cu el.Nu iti asculta doar prietenele asculta.te si pe tine.analizeaza situatia daca ti se pare ca a facut niste greeseli in trecut majore sau a facut niste greseli si nu ai vrea sa se mai repete nu te impaca cu el.in primul rand conteaza parerea si decizia ta iar apoi a celorlalti.Bafta sper ca te.am ajutat cu ceva

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând TREBUIE să te hotărăşti dacă mai ţi la el SAU nu...

Aici NU avem cum să te ajutăm!

Apoi, trebuie să "delimitezi" relaţia cu el de relaţia cu prietenele tale - să le pui fetelor nişte limite ( dacă consideri că nu au dreptate ).

| ShucarGirl a răspuns:

Esti confuza. Vorbeste cu prietenul tau si cere-i putin timp sa iti poti face ordine in ganduri si sa iti dai seama daca simti cu adevarat ceva pentru el.Prietenele tale daca te-au amenintat ca rup prietenia cu tine daca te intorci la el probabil nu sunt prietene adevarate.Un prieten adevarat este alaturi de tine cand ai nevoie de el, nu iti intoarce spatele spunandu-ti ca te lasa happy.Si pana la urma nu uita, tu stai cu el nu cu prietenele tale.Succes :*

| DUSENOK90 a răspuns:

Pentru tine cine e mai importat prietenile sau prietenul tau? Eu in locul tau m-as impaca cu prietenul daca tii la el.Prietenile cind tu esti fericita ele sunt nefericite sa stii lucrul acesta. Gindestete singura merita sa te impaci cu el sau nu, si daca simti ca nu poti fara el mai bine nu te chinui si impacate.Ascultati inima ce zice.