| Biianca95 a întrebat:

Sunt intr-o relatie. Am 16 ani, el 17. ne iubim mult pentru ca am trecut prin multe. El a incercat de vreo 2 ori sa facem sex, insa eu nu am vrut pentru ca nu eram pregatita. Apoi luni seara a incercat iar, dar de data asta am vrut fiindca ne-am fost certat si tare. L-am facut fericit. i-am aratat ca il iubesc. Toata chestia e ca nu prea am experienta in treaba asta. Prima si a doua oara nu a intrat laughing, a treia oara da. eu fiind virgina, el nu. Pana la urma a intrat, dar nu mi-a curs sange. Am avut dureri de spate, burta, zona buricului, si dureri de cap. acum am o febra musculara laughing si dureri in zona buricului. el a ejaculat langa mine. Cu prietenul meu nu am vorbit despre ce am facut atunci.Dar mi-e frica totusi, ca nu stiu nimic despre asta si mi-e frica. ce ar trebui sa fac de acum? Nu jigniti, nu radeti.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca el este 100% sigur ca nu a scapat sperma in vagin atunci totul este OK Restul durerilor sunt absolut normale si iti vor trece ia urmatoarele 2-3 zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat petrecut in perioada fertila are un grad foarte ridicat de risc de sarcina.Nu dai absolut nicio informatie care sa permita sa se poata trage o concluzie catusi de cat corecta, cu privire la posibilitatea sau imposibilitatea instalarii unei sarcini. Teama ta devine justificata din moment ce tu nu cunosti nimic despre mecanismul conceperii, dar nici a preventiei. Poti doar spera ca totul sa decurga fara probleme. Sper din tot sufletul sa fie asa.

| SkyPilot a răspuns:

Durerile sunt normale. Este foarte posibil ca sangele sa vina datile viitoare, nu intotdeaunna o fata este dezvirginata din prima. Despre posibilele consecinte ti-am raspuns la cealalta intrebare. oti ramane si daca nu a terminat in tine, lichidul lui preejaculator poate contine spermatozoizi. Riscul este destul de mic dar nu neglijabil. Am vazut un raspuns al cuiva care spunea ca este intre 4% si 27% in functie de mai mmulti factori.

| Alcyon a răspuns:

Ce-ar trebui sa faci? SA TE PROTEJEZI! Te-ai gandit macar la ce se va intampla daca ramai insarcinata?

| Lawliet14 a răspuns:

La 16 ani ca fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va trece in urmatoarele zile toate durerile daca nu si-a dat drumu in tine

| frostxtq a răspuns:

Sa continui relatia, cum adica ce sa faci?
Prostia ta a fost ca te-ai culcat cu el pentru ca v-ati certat, spuneai ca nu esti pregatita. Cum v-ati certat ai fost dintr-o data gata? Daca nu esti informata si acum ti-e frica, e clar ca nu ai fost deloc pregatita pentru acest pas.
Simptomele pe care le ai sunt normale, nu iti face griji. Trebuie sa aveti grija la contraceptie de acum.

Răspuns utilizator avertizat