| iuliatntbumbum3107 a întrebat:

Il plac de 2 ani...defapt cred ca il iubesc. vorbim de cand a inceput liceul. la inceput nu eram prea atrasa de el dar dupa ce am inceput sa vorbim chiar a inceput sa imi placa, pe langa faptul ca e foarte dragut e si foarte inteligent, insa tocmai atunci cand eu incepeam sa ma indragostesc de el s-a impacat cu fosta lui prietena cu care este pana in prezent (deci sunt impreuna de un an si jumatate)

de atunci vorbim foarte mult, nu stiu ce sa cred... mi-a marturisit in nenumarate randuri ca ma iubeste, totul incepe de la conversatiile prostesti, vorbim al telefon foarte mult, se comporta cu mine foarte finut, ne alintam ca niste copilasi laughing

odata am iesit la suc, iar prietena lui stia asta, ba chiar ma cunoaste si incearca sa se dea foarte bine pe langa mine(destul de ciudat)
tot in ziua accea l-a intrebat pe tip daca mi-a facut cinste si prostii de genul mai tarziu am vazut o chestie pe facebook in care ea ii punea o poza pe perete cu un mesaj gen :promise you won't fall in love with someone else
din cate mi-am dat eu seama se referea la mine...si de atunci a lasat-o o perioada mai moale cu mine, insa a inceput din nou. Nu rezistam mai mult de 2 zile sa nu ne vorbim
acum recent vorbeam cu EL si imi povestea cat de mult tine la mine, are un folder in pc cu numele meu si a pastrat acolo toate chestiile trimise de mine laughing asta in decursul a 2 ani.
intre timp eu am avut prieten asta doar cu pretextul ca o sa-l uit pe el...dar nici o sansa, cand m-am despartit de respectivul ma tot intreba de relatia mea cu el. oarecum facea pe gelosul. eu stiu din surse sigure ca el a inselat-o pe actuala lui prietena.
nu stiu ce sa fac s-au petrecut atat de multe intre noi, mi-a dat atat de multe sperante, as vrea sa am curajul sa-i marturisesc asta, credeti ca ar fi ok sa-i zic tot ce am pe suflet?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ti-a dat atatea sperante dar totusi s a impacat cu fosta si nu are nici un rost sa-i mai zici ce ai pe suflet

| iuliatntbumbum3107 explică (pentru mona):

Dar eu asta nu inteleg daca e cu ea de ce imi face mie toate chestiile astea? de ce ma amageste. Daca ii eram chiar asa indiferenta putea sa isi bata joc de mine de la bun inceput. odata mi-a zis ceva legat de un sarut si spunea "noroc ca o cunosti pe prietena mea si ai scapat" printre multe altele. as vrea sa imi schimb parerea asta buna despre el toti imi spun ca nu e bine, insa imi e prea dificil acum

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu. Nu merita un asemenea trofeu.

| iuliatntbumbum3107 explică (pentru neutrino):

Totusi as vrea sa prind odata momentul in care sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe creierasi si pe suflet. dar cred ca ar trebui sa mai astept pana atunci. consider ca sunt suficient de matura ca sa pot sa-mi iau o astfel de responsabilitate insa nu cred ca sunt suficient de puternica sa indur consecintele si raspunsul mai ales daca el este negativ, ar fi prea dureros