| flaviusss a întrebat:

Va rog cititi si dati va cu parerea sad. aici simt ca ma pot descarca! Sa incepem :Am fost cu o fata impreuna timp de 2 luni, adica maine faceam 2 luni, iar de 3 ore ne am despartit sad. A fost alegerea ei. Sa va povestesc cum a fost. Ea are 16 ani, eu 20, ea liceu, eu muncesc, adica invat sa fiu stilist, in fine. Ea este intr o clasa la liceu unde sunt 3 baieti si 27 fete. Din acei 3 baieti ei i a placut anul trecut de unul din ei insa acesta a respinso, iar dupa ce a respinso i a zis ea lui ca se va intoarce roata. De cand sunt cu ea de 2 luni, in urma cu 1 luna si ceva acelui tip a inceput sa ii placa de ea, aceste lucruri mi le zicea chiar ea. I am zis sa aiba grija, si mi-a zis ca vrea sa il faca sa sufere, ok am inteles. Insa in aceasta luna ea mereu vorbeste cu el pe facebook, ii pune pupici pe perete, ii distrubuie poze, isi pune poze cu el pe net, iar o prietena de a ei mi a zis ca ea inca tine la el, iar eu m am simtit aiurea, gelos si aseara a intrecut orice masura cu el. I am zis acest lucru ca ma simt prins intre ei doi, iar cand a auzit acest lucru pur si simplu a izbucnit la mine, a urlat ca ce ma bag eu intre ei 2. sa tac. Mereu cand ii spuneam sa aiba grija cu el, mereu urla si se certa cu mine pe subiectu asta, desi eu nu doream asta. Revenind: i am zis aseara ca ce are de gand cu el? si s a laut la cearta cu mine. I am zis ca imi pare rau ca sunt gelos insa nu a priceput. Azi pe la 6 m-am intalnit cu ea, parea ok, ne am vazut 5 min, si a plecat ca are de invatat, am zis ok. Dupa ce a plecat, dupa 10 min imi da mesaj, ca ne despartim, ca eu aseara i am demonstrat ca nu am incredere in ea ca tot ii zic de tipu ala. Nici macar nu a vrut sa imi zica in fata, mi a dat mesaj sad
Ce zice-ti am procedat corect ca i am zis de tipu ala, la faza de aseara? Ce sa fac? sa ii dau pace? Chiar am tinut la fata asta sad
Nu vrea sa mai vorbeasca cu mine. Mi a blocat numaru.

Răspuns Câştigător
| RoxanaCC a răspuns:

Las-o in pace.
1. Fara suparare, dar e minora
2.E copila; copii stau cu copii
3.Nu tine/ii place de tine; daca te placea nu il mai baga pe x in seama
4.A facut crizele alea intentionat, pshihologie inversa, sa te faca sa crezi ca tu ai gresit ca nu ai avut incredere in ea.
Si da referitor la "am procedat corect?" categoric da, doar nu esti fraieru ei, trebuia sa pui tu punct la relatie nu ea, ma rog.

Ce sa spun, grija mai mare cand iti alegi iubitele.

P.S: 1.incearca data viitoare cu una de +18 ani
2. dupa 2 luni de zile crede-ma ca nu tii la ea, e doar orgoliul tau ranit.

| flaviusss explică (pentru RoxanaCC):

Mersi de raspuns, ma ajuta foarte mult. Mereu proceda asa cu mine, adica cu psihologie inversa, mereu cand era ea de vina cu ceva, facea in asa fel in cat sa imi cer eu scuze, sa par eu vinovat. SI sncer, am vrut sa pun capat eu relatiei, insa mi-e frica mereu sa pun capat unei relatii, chiar daca simt ca trebuie.nustiu de ce sad

| RoxanaCC a răspuns (pentru flaviusss):

Aproape toate femeile folosesc pshihologia inversa si nu inteleg de ce este chiar atat de greu sa vorbesti deschis cu cineva si sa ii spui in fata ce crezi/ce simti. Oricum asa ca o paranteza.m-am uitat putin peste intrebarile tale si observ ca ai ceva problemute la capitolul acesta. Incearca sa nu te mai implici atat de repede in relatii, sa nu mai crezi orice.cel mai bine ar fi, daca accepti un sfat: ai 20 de ani, iesi in cluburi, cafele, la fotbal cu baietii, distreaza-te (cu limita), o sa ai timp de relatii mai incolo. Femeile profita in general de baietii ca tine..mai sensibili..nu iti spun sa fii un magar dar nici asa naiv.Ia o pauza, stai singur, nu le mai baga in seama, lasa-le sa alerge ele dupa tine si asa o sa ai de unde alege tongue faci o listahee hee

| flaviusss explică (pentru RoxanaCC):

Sa stii ca mi am zis si eu acum seara la fel. Sa iau o pauza si sa ma concentrez pe viitorul meu, deoarece acum sunt la inceput in ceea ce fac, hairstiling, si trebuie sa ma ocup de meserie, deoarece am cam neglijato din cauza acestei fetesad multumesc pentru raspunsuri! happy iar cu feteele, eu unul nu voi alerga dupa vreo fata, voi lasa sa decurga lucrurile de la sine, daca e sa se intample cu vreo fata, se va intampla happy parerea mea.

| RoxanaCC a răspuns (pentru flaviusss):

Frumoasa meserie si asa in mod ironic o sa fii inconjurat de femei laughing Esti un tip chiar ok din cate vad, chiar nu te inteleg de ce daca ti-ai luat o data teapa, te-ai mai riscat de inca 10 ori. Oricum fiecare face ce vrea atata timp cat isi asuma faptele. Multa bafta in tot ce faci si un ultim sfat :fii mai pasiv! Timpul trece repede, nu merita sa petreci nici macar un minut din viata suparat. Deci zambeste mereu, fara motiv! big grin

| flaviusss explică (pentru RoxanaCC):

Iti multumesc pentru sfaturi. si tu pari o fata de treaba happy si de acum voi incerca sa fiu mai pasiv in relatii big grin

22 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Faza ca nu ai incredere in ea, era doar un motiv sa se desparta de tine!
Cel mai bine ar fi sa-ti iei gandul de la ea si sa-ti continui viata! ea il vrea pe celalalt!
Uite, eu iubesc dar oricat de rau mi-ar fi facut cineva nu imi las iubitul ca sa ma razbun pe celalalt! l-as lasa daca nu as simti nimic pentru el si inima mea il vrea doar pe celalalt!

| flaviusss explică (pentru IloveME):

Am aflat ca se combina cu alalalt. e foarte bine pentru mine. ma ajuta big grin

| gux2 a răspuns:

Eu zic ca i-a facut bine. Daca tinea la tine prefera sa uite de acela de cat sa te faca sa te simti prost ii mica fata imatura auzi acolo razbunare

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti ca fata te-a jucat asa cum a vrut ea, chiar daca tu ai 20 de ani si ea numai 16. Accepta realitatea si da-i pace.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da-i pace

| Exilee a răspuns:

Te-a folosit doarlaughingAHAHA.Amice, ti-o spun din proprie experienta. majoritatea fetelor din liceu, nu poti sa le impui pur si simplu sa se indragosteasca de tine, ci doar poti sa le lasi pe ele sa faca alegerea potrivita. Dar sincer, ai fost o ''marioneta'' in acest ''joc''. Acum reflecteaza TOTUL. Crezi cu adevarat ca mai simte ceva pentru tine( in cazul in care banuiesc poate o fi simtit ceva.)? Las-o balta! Faptul este consumat.

| syd a răspuns:

Las-o in pace! Esti jucaria ei?! Nu merita crizata si prefacuta aia sa primeasca atentie. Fi tare si fi sigur ca o vei gasi pe cea potrivita C:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca ai procedat corect, dar depinde de felul cum i-ai spus.
Cel mai bine intr-o relatie e sa vorbesti si sa fi sincer cu partenerul daca e ceva ce te deranjeaza. E ciudat cum a reactionat ea.
Daca nu ai acuzat-o de nimic, doar ai vrut sa vorbiti de tipul acela, nu ar fi trebuit sa se enerveze asa.
E prienena ta, e normal sa pui intrebari daca te simti confuz, atat timp cat nu o acuzi sau fortezi.
Mie mi se pare ca e cam copilaroasa. Si prin faptul ca a vrut sa-l faca gelos. Din moment ce era cu tine, se presupunea ca tine la tine, deci nu ar mai fi trebuit sa o preocupe celalalt tip.
Poate e mai bine asa. Asteapta sa vezi ce se mai intampla in zilele urmatoare, dar dupa cum s-a comportat, nici macar nu s-a deranjat sa-ti spuna in fata ca vrea sa va despartiti, cred ca iti va fi mai bine fara ea.
Asta e doar parerea mea, oricum. Si nu stiu intreaga poveste. Imi pare rau daca te-am suparat spunandu-ti asta, din moment ce se vede ca ti la ea.
Oricum, iti doresc noroc si ca lucrurile sa se rezolve curand.

| flaviusss explică (pentru anonim_4396):

Nu m ai suparat deloc. iti multumesc pentru raspuns. Eu ii stiu parola de la facebook, si a uitat sa o schimbe acum seara, am intrat sa vad daca a vb cu tipu ala. nu A vorbit, ca nu era on, insa a intrat cateva colege pe ea si i a spus sa nu fie nebuna, sa ne impacam ca tin la ea, iar ea a zis : trece, vine altu, nu-i stresstraight face

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ai procedat corect! dar daca nu merge cu respectivul, vezi ca o sa se intoarca sa te mai imbrobodeasca putin! ai grija! nu te merita! mergi mai departe! sunt o gramada de fete sensibile si sincere! ai de unde alege! succes!

| Zabbyel a răspuns:

Uit-o
nu-i de tine happy

| tinasong a răspuns:

Buna, e aproape limpede ca apa ca fostei inca ii placea de colegul ei, sa nu fi frustrat s-au suparat, nu e singura si in plus pentru ce a facut, putea sa fie sincera si sa iti spuna in fata ce avea de spus nu prin mesaje. si cum a spus ea,, roata se intoarce'' nu regreta ca v-ati despartit o sa iti gasesti sigur pe cineva care sa pe iubeasca si sa te merite. Sper ca te-a ajutata raspunsul meu. bafta!

| flaviusss explică:

Asa e. nu ai ce face straight face

| SSophie a răspuns:

Sincer ea doar s-a folosit de tine si imi pare rau sa-ti spun asta, dar cam asa se intampla cand umblii cu pustoaice de liceu...Eu zic mai bine sa o lasi in pace nu-i de tine din ce am inteles a vrut doar sa se foloseasca de tine pentru a-l face gelos pe celalalt si intr-un final sa-si atinga scopul si acela de a fi cu el! Eu zic ca,, mai are balta peste,, ...Ai o viata inainte, stiu ca doare, dar nu o sa stai sa se foloseasca toate pustoaicele de tine, fi barbat!

Răspuns utilizator avertizat
| damarisuka1234567890 a răspuns:

Da ai procedat bine din punctu meu de vedere isa poti sa o uiti adica sa nu te mai gandesti la ea si sterge orice amintire cu ea asa vei ttrece peste funda :*