| Ella_6945 a întrebat:

Hei, TPU! Va rog mult sa ma ajutati cu o problema.(am 14 ani)O sa zic povestea de la inceput.
Anul trecut imi placea mult de un baiat care nici nu stia ca exist, dar, din intamplare am inceput sa ma apropii de un prieten de.al lui si i-am zis ca imi place de prietenul lui.In cele din urma, i-a zis, iar el[ baiatul de care imi placea] a vrut sa fie cu mine.Nu m-am lasat asa usor, iar in cele din urma am fost impreuna. A fost primul meu prieten, am trecut prin cateva despartiri dar nu puteam sta despartitimi-a dovedit de mult oti ca ma iubeste, ca ii pasa, se comporta mereu frumos cu mine, se implica etc.
Intamplarea se face ca intr-o zi, el a fost la o petrecere si una a sarit pe el sa il sarute si el a crezut ca nua re ce pierde si s-a combinat cu aia, 2 zile mai tarziu s-a desp de ea pentru ca nu vroia sa strice relatia dintre noi 2, iar eu am aflat despre relatia lor cu o saptamana dupa cele petrecute.Aia a pus pozele pe facebook[intentionat, ca sa le vad eu]. DUpa ce m-am despartit de el i-am zis ca nu mai are ce discuta cu mine, si sa nu incerce sa imi dea explicatii pentru ca nu vreau sa mai aud de el. A 2-a zi, s. a combinat din nou cu aia.peste 2 zile s-au despartit fiindca se gandea la mine[asa zice el]. SI-a cerut scuze... a incercat de 2-3 ori sa vb cu mine, dar eram prea dezamagita si nervoasa ca sa vb cu el.
De curand, am vorbit cu el foaaaarte mult.si a fost asa dragut...si ar vrea sa ne impacam, nu acum, vrea sa ii recastig increderea, a spus ca e dispus sa astepte.
Sa ii dau o sansa? Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| AngelaRAmona a răspuns:

NU! in primul rand te-a inselat de 2 ori sa zicem...s-a despratit de tine si dupa s-a combinat din nou cu aia.E si in plus daca tinea la tine nu se recombina cu aia.E calar ca nu poate sa scape de aia.Si acum se poarta cu tine frumos cu scopul de a te recastiga.Dar daca s-a intors la aia de 2 ori, sa nu te mire daca o face si a 3-a oara. Daca era desteot nu se aventura din prima cu aia.Adica ce? daca un baiat ar fi sarit pe tine tu te-ai fi combinat cu el? nu! pentru ca tu ai fi tinut la persoana iubita si ai stii sa o respecti.Renunta la el si gaseste persoane de incredere care nu se aventureaza cu orice fata care ii pica in brate.

5 răspunsuri:
| AngelaRAmona a răspuns:

Pentru unbaiatspecial : auzi?! dc nu iti pot vizualiza profilul?laughing) zii ce hack folosestiwinking ca vreau si eu laughing)

| deyu1998 a răspuns:

Dai o sansa. Sincerimi e mila de el. Eu cred ca refuzandu-l prima data i-ai dat o lectiekiss. Ultima sansa >big grin>

| Ella_6945 explică:

Dau funda

| unbaiatspecial a răspuns:

Depinde de persoana. chiar conteaza cateodata si certurile. uneori apropie perosanele mai mult. si devin mai intelegatoare. bineinteles sub limita bunului simt

| unbaiatspecial a răspuns:

Offtopic: angela. nu folosesc absolut nimic eu vad ca functioneaza totul