| R0011 a întrebat:

Vi se pare ok ca doua persoane care sunt impreuna sa nu vorbeasca deloc cate 2 zile, iar atunci cand o fac vorbesc doar 10 minunte pentru ca baiatul nu mai raspunde, iar cand ea il intreaba daca se intampla ceva intre ei, zice ca totul e bine si nu trebuie sa.si fac griji in privinta lor? Ce ar trebui sa cred din aceasta indiferenta a lui?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mi se pare deloc ok, probabil asta e felul lui de a fi, nu pune asa mare pret pe o relatie

| R0011 explică (pentru mona):

Inainte de a fi cu mine a avut o relatie de 2 ani, deci nu asta e problema. Inteleg ca da, intr.un fel poate asa e el, dar totusi sa stai asa, ca si cum.thinking

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca e normal. Probabil ca acolo nu mai exista sentimente...

| selfie a răspuns:

Trebuie sa aveti o discutie serioasa, sa ii spui ce crezi, ca vrei sa petreceti mai mult timp impreuna si daca nu sa te lase in pace.

| xanderblackx a răspuns:

Si spui ca sunteti impreuna? nope, asta nu prea se numeste relatie, cum nu se numeste relatie nici aia in care stati cu orele la telefon in fiecare zi, iar dupa ce terminati consumati curentul electric stand degeaba pe facebook si declarandu-va dragostea... o relatie nu se bazeaza nici pe sufocare, dar nici pe o distanta de genul asta... personal voi nu prea aveti o relatie (in sensul cuvantului). acum depinde cum va petreceti timpul si cand va vedeti. numai bine

| R0011 explică (pentru xanderblackx):

Cand ne vedem e dragut, si sta cu mine si asa.(chiar daca uneori tot are momente cand ma ignora). Dar ma imbratiseaza si ma strange tare si altele. Dar totusi nu stiu ce sa mai cred.

| xanderblackx a răspuns (pentru R0011):

Nu trebuie sa crezi nimic momentan, pur si simplu incearca sa vezi daca "te mulezi" pe situatie. daca relatia asta, pentru tine, nu este destul de confortabila, presupun ca stii destul de bine ce trebuie facut, spre binele tau (oarecum si al lui)... nu tebuie sa-ti "storci" creierii cu fel si fel de presupuneri, analize si idei, pur si simplu, daca te simti bine ramaneti impreuna, daca nu te simti bine... NEEEEXT. crede-ma, e cel mai sanatos asa. in definitiv, pentru ce se implica 2 persoane intr-o relatie? numai bine

| lex79 a răspuns:

Si cât de des vă vedeţi?

Nu crezi că ar putea avea pe alta?

| AndreKissYOU a răspuns:

Nu e deloc ok... In primul rand partenerul nu vb doar 10 min. in 2 zile cu partenera, e ceva in neregula la mijloc.Cel mai bine partenera daca u esti aia laughing sal intrebe pe partener dc nu mai prea vb cu ea...