| Anna0111 a întrebat:

De mai bine de o luna mi se intampla ceva ciudat la scoala. Profesoara mea de mate (care imi este si diriga) nu prea ma mai baga in seama la ore. In sensul ca nu ma mai scoate deloc la tabla (nu ca as duce lipsa dar am impresia ca nu-i mai pasa de mine, daca invat sau nu.) Inainte ma punea din doua in doua zile. Abia ma mai intreaba ceva odata la o saptamana. Eu chiar nu i-am facut nimic! Si cand o salut imi mai raspunde si in sila. Cand ridic mana la ore nu ma pune niciodata... ce pot face in privinta asta? Vi s-a întâmplat? :/

3 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Probabil are problemele ei personale. si ca sa nu le reverse asupra ta, mai bine nu te baga in seama.

| Florennce a răspuns:

Bună!
Da, mi s-a întâmplat în momentul în care a observat că am rămas în urmă puțin cu materia și că nu am avut rezultate prea bune la simulări, tot la matematică.
S-a săturat să "tragă" de alții și se va preocupa mai mult de cei mai buni. Merge pe ideea : vrei să înveți? Depune mai mult efort sau fă meditații!
Mai pe românește, chiar nu-i mai pasă de tine în mod deosebit.
Dacă chiar te interesează sau afectează, atunci încearcă să ridici tu mâna, sau să rezolvi un exercițiu și să o întrebi ceva. Dacă nu, vezi-ți în continuare de treabă.
O zi bună!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!