| billyșorr a întrebat:

Hei TPU, vreau sa imi spuneti, va rog, cum sa imi fac si eu o prietenă/iubita? Sunt un baiat obisnuit de 17 ani, in general vorbesc cu fetele nu am treaba, dar doar atat, ce ar trebui sa fac? Dati-mi niste sfaturi, va rog!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Carrie1 a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa ai o atractie fata de cineva, sa simti o oarecare emotie cand vezi persoana respectiva, apoi incepi o conversatie, o cunosti mai bine, fa o sa rada... fetele adora asta, fa i complimente, fii atent, sensibil dar puternic in acelasi timp, vorbiti despre orice... apoi restul va veni de la sine. happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Disperarea asta te va indeparta de a gasi o fata,lor nu le plac disperati le plac baieti populari inconjurati de fete, la varsta ta fetele pun accent pe fizic, daca te resping e clar ca nu le atragi, solutia vb cu una care nu e frumoasa e ca tine, ai grija sa nu intri in zona prieteniei ca usor intri in veci numai iesi

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

"la varsta ta fetele pun accent pe fizic"

Nu doar la vârsta lui, și nu doar femeiile, efectiv orice persoană o să pună accent pe fizic inițial deoarece e prima impresie, aș fi ipocrit dacă aș spune că aș ieși cu o tipă care nu mă atrage deloc fizic, poate ar fi o excepție dacă o cunosc și sunt atras de caracterul ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca mai intai sa-ti faci o prietena, sperand ca in 6-12 luni sa-ti devina iubita.
Focuseaza-te sa cuceresti pe cineva care-ti place si sa te apropii de acea persoana.

| SG1995 a răspuns:

Mai întâi nu aștepta să apară pasiunea, cred că asta cea mai mare prostie pe care noi oamenii o facem în general, dacă nu mă îndrăgostesc de fata aia nu ies cu ea, păi prima dată ieși, o cunoști și atunci ai să te și îndrăgotești de ea, de fapt e mai okay să fii "rece" la prima întânire decât să fii cu capul în nori și s-o dai în bară.