| anonimus123456789102000 a întrebat:

Hei. Vreau sa ii spun prietenului meu ca nu mai sunt virgina, pentru ca inainte de el, am fost cu un baiat timp de 9 luni de zile si ma rog... El stie ca am avut o relatie de lunga durata cu acel baiat, dar nu stiu cum sa ii spun ca ..stiti voi. E faza ca daca vreodata o fi sa se intample, va fi foarte nasol. Va crede ca l-am mintit sau ceva. Pana acum nu a venit nici macar o data vorba despre asa ceva. voi ce credeti : ar fi bine sa ii spun dintr-o data chestia asta sau sa astept pana se va deschide subiectul?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu stiu ce varsta aveti voi, dar e foarte posibil ca el sa isi imagineze deja ca ai facut sex, daca ai avut o relatie de lunga durata inainte de el.

| Roxana0606 a răspuns:

Probabil se gandeste si el ca ati facut-o.
Stai linistita.
Nu trebuie sa ii dai explicatii. Daca te intreaba sau aduce vorba de asta poti sa ii recunosti ca nu mai esti.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce, el ti-a marturisit ca nu mai este virgin si cu cate s-a culcat?
I-ai fii datoare cu un asemena raspuns, doar daca si el este sincer si ti-a spus tot, referitor la viata lui sexuala anterioara, relatiei voastre.
Invatati-va sa nu mai va simtiti inferioare, in fata baietilor care nu mai sunt nici ei virgini, simtiti-va egale si corecte si trata-ti baietii cu aceeasi moneda!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana in prezent nu ati ajuns in situatia de a avea discutii care sa aiba ca subiect natura vietii tale legata de sexualitate si sex, atunci in nici un caz nu ar fi indicat ca tu sa fii cea care sa initieze o astfel de discutie. Probabil ca nu-i intereseaza acest aspect al vietii tale. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu te întreabă, mai bine nu-i spune. Eventual, dacă tot nu va întreba până în momentul când veți reuși să ajungeți la rândul vostru să treceți pragul intimității fizice, îi poți spune atunci. Ce și cum anume îi spui, depinde doar de tine și de cât îl cunoști.

Răspuns utilizator avertizat