| Alexandra1720 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat, de un an si el a fost primul barbat din viata mea. Am facut dragoste cu el de trei ori, nu mi-a curs sange. M-a durut ingrozitor de fiecare data, dar el crede ca l-am mintit si nu am fost virgina. Cand ne certam imi spune mereu de chestia asta. Si imi zice ca daca intr-adevar nu l-am mintit sa ii demonstrez, dar nu stiu cum. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa ii demonstrezi. pana si cel mai prost individ stie ca aproximativ una din 5 femei nu sangereaza la primul contact sexual. Asa ca nimeni nu va folosi, cu buna-credinta, acest argument: nu ai sangerat, deci nu ai fost virgina. Il va folosi doar daca vrea sa te umileasca si sa te trateze urat. Si daca ai fi sangerat, ar fi gasit alt mod sa te umileasca (ti-ar fi zis, de exemplu, ca banuieste ca ai facut se.x oral cu mai mult inainte de el). Fiindca in realitate, el stie ca nu are nici un argument valid, vrea doar sa te umileasca cu orice pret si o va face cat timp este in viata ta. daca intre voi exista cu adevarat iubire, poarta o discutie serioasa cu el. Cand nu va certati, ci sunteti calmi, aminteste-i ca aproximativ 20% din femei nu sangereaza la primul contact sexual si ca asta nu este un argument in defavoarea virginitatii. Daca te iubeste chiar si foarte foarte putin, va intelege si discutia asta nu va mai reveni niciodata intre voi. daca mai aminteste de asta, vei avea dovada 100% sigura ca nu te iubeste si nu te respecta. Si nu vei mai avea nici un motiv sa il accepti in viata ta

| RAY a răspuns:

Dul la ginecolog sa vorbeasca cu el, faza e ca trebuie sa scurga ceva sange, imagineazati daca erai mulsulmana cum era, ce cred eu? ca l-ai mintit si acum ti frica isi da seama de asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezinta-i acelui IMBECIL RETARDAT urmatorul extras dintr-un material stiintific conceput de oameni de stiiinta, cercetatori si medici si publicat in revista de specialitate "La Nature" si preluata de revista "Descopera.ro" din care am extras un pasaj care se refera exact la aceasta problema. Este stiut faptul ca sangerarea este in stransa legatura/depinde de tipul himenului, de perforatia existenta din nastere, de elasticitate pielitei, dar mai ales de vascularizarea himenului. Citeste si prezinta-i urmatorul articol/material pentru a invata, intelege si a se convinge de existenta posibilelor aspecte cum ar fi : "Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la NUMEROASE DRAME de-a lungul timpului, cu atât mai mult cu cât conform studiilor si cercetarilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual sau niciodata. In schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, la balet, ciclism, gimnastica, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." In concluzie exista un numar insemnat de fete care nu sangereaza in momentul intretinerii sexului de dezvirginare. Probabil ca dupa citirea acestui material va intelege "ghiolbanul" ca un om educat si destept trebuie sa fie corect informat. Iar tie iti transmit Multa sanatate! http://www.descopera.ro/cultura/13625327-de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele

| corbulalbrosu a răspuns:

Transmite-i si "inteligentului" rolling on the floor de RAY26TM fiindca eu nu am aceasta posibilitate, ca raspunsul sau este gresit/eronat ceea ce demonstreaza lipsa de informare si reprezinta crasa incultura de care da dovada. laughing

| Alexandra1720 explică:

Am incercat sa ii zic asta de nenumarate ori, dar imi zice ca asa ceva e imposibil. Ca trebuia sa sangerez cat de putin. Chiar si a treia oara durerile au fost destul de mari...

| Alexandra1720 explică:

Ma consum foarte mult pe tema asta, deoarece nu are incredere in mine pentru ca nu a avut loc acea sangerare si mereu imi zice asta...nu stiu ce sa fac...sa ma creada