| anonimaalee29 a întrebat:

I-am facut sex oral iubitului meu..si el mie..si acum am mancarimi in zona intima..si putin in zona anusului...e posibil sa fi luat vreo boala sau infectie? Precizez ca amandoi suntem virgini... si el nu are nicio problema de genul.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil sa fi luat, de exemplu, o candidoza, infectie care se produce in urma unui abuz de antibiotice si care poate fi asimptomatica la unii indivizi. NU mai aveti cum sa fiti virgini daca ati avut contact sexual, vrei poate sa spui ca erati virgini inainte

| mihai69 a răspuns:

Orice e posibil. Virginitatea nu este o adeverință medicală de sănătate deplină.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Spala-te cu apa si sapun si unge zona cu alifie de galbenele.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ce mai probabil e vorba de candidoza daca ai mancarimi. E destul de intalnita ciuperca candida si poate fi tratata cu o crema antimicotica gen Clotrimazol, Canesten Gyn sau Lomexin. Trebuie sa va tratati amandoi astfel candida reapare. Cauzele aparitiei ciupercii sunt un sistem imunitar slabit, antibioticele, excesul de dulciuri si produse de panificatie care contin drojdie. Consuma iaurt, lapte batut, kefir deoarece contin probiotice si sunt indicate in infectia micotica.Multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice este posibil, consulta un medic.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scarpina-te daca te mananca.

| alexwahl a răspuns:

Depinde cat de mult timp a trecut.

| anonimaalee29 explică (pentru alexwahl):

3 saptamani.

| alexwahl a răspuns (pentru anonimaalee29):

Igiena e foarte importanta. Nu ar fi mai bine sa mergi la medic? Sau ti-e frica? Iti doresc sanatate!

| alexwahl a răspuns (pentru anonimaalee29):

Trateaza cu seriozitate problema.

| Andersen2k18 a răspuns:

Infectie clar este. Ar trebuie sa te duci la un ginecolog sa-ti dea un tratament, poate ai candidoza.

| Vreausapot a răspuns:

Daca nu si-a pus prezervativ pe limba...