| AnonimaPff a întrebat:

Heii! Am o intrebare.
Am 12 ani. E normal sa ma masturbez? Adica nu-mi bag nimic, doar " frec " vaginul cu mana. Mentionez ca am momente diferite. Adica momente in care o fac zilnic si momente in care nu o fac cam o saptamana- doua.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descoperirea sexuala este foarte importanta in devoltarea unui om, este foarte normal ceea ce faci

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca te poti masturba fara probleme sau urmari in continuare, in cazul in care vei folosi si in continuare modul de a te masturba, asa cum este precizat in intrebarea ta. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Desigur, în ciuda tuturor celor care vor spune altfel, e ceva perfect normal.

| LPCTSTR a răspuns:

Ești puțin cam micuță.

| Necunoscut112 a răspuns:

Vaginul este în interior. Probabil tu freci zona labiilor si a clitorisului.

| EduardEdyP a răspuns:

Ar fi bine să renunți măcar până la 14-15 ani.

| DiAnA556 a răspuns:

Este ceva normal si eu fac la fel