| maryajoly123 a întrebat:

Heii, am si eu o intrebare! Mie imi cam place de un baiat cu un an mai mare ca mine, am 15 ani. El este in clasa a 10-a, si nu stiu cum sa fac sa imi dea mai multa atentie, adica sa fie ceva mai mult decat prietenie intre noi 2... Adica iesim in oras, cu gasca..nu numai noi... si ne intelegem foarte bine.Deci cum as putea sa fac cumva sa fim impreuna?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Incearca sa te faci remarcata. Stai de vorba cu el, si spune-i ca vrei sa mergi sa iti cumperi ceva, si daca vrea si el sa mearga cu tine. Pretext, apoi puteti lua un suc ceva, si sa stati de vorba. Si atunci puteti discuta despre voi, fara nici o retinere.
Ii poti spune ca iti place de el mai demult, dar nu i-ai zis, pentru ca ti-a fost teama ca nu o sa aiba aceleasi sentimente. Si vezi ce iti zice.
Daca e mai timit, ia-l incet!