| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am si eu o intrebare pentru fetewinking. in aprilie mi-a venit menstruatia (am 12 ani) si de atunci nu mi-a mai venit...cam cat trebuie sa astept?batting eyelashes Funda` la cel mai incurajator raspuns! thx :*

10 răspunsuri:
| Kafeeaua a răspuns:

Am o prietena care la 13 ani i`a venit iar dupa cateva luni i s`a orpit pentru o perioada.
A MERS LA DOCTOR...EL A ZIS KA E NORMAL.
o sa se intample asa pana se regleaza.
acelei prietene dupa un an i`a revenit. asa ca nu prea se stie cat poti astepta.
IO nu am avut nici o probblema de genul acesta. si sper nici sa nu am.

| DeniZu a răspuns:

Eh, poate prima oara nu iti va veni regulat, oricum daca ti-a venit, nu inseamna ca s-a si oprit, trebuie sa mai vina, neregulat deokmdata, dar vine, vine, vineee. la cat trebuie sa astepti nu stie nimeni, u doar trebuie sa fii pregatita pentru data viitoare

| Lluuminitaa a răspuns:

Pai menstruatia iti vine o data pe luna iar daca nu ti-a venit din aprilie pana acum trebuie sa ii spui mamei tale si sa mergeti la doctor oricum menstruatia se regleaza cam in 2 ani dar ca sa fi sigura ar fi bine sa mergi la doctor :* happy

| WillWright a răspuns:

E din cauza virstei, nu-ti face griji, ar putea sa-ti vie peste vreun an sau o luna, depinde de organismul tau...Bafta:*

| ChristtineA a răspuns:

Pai nu prea e normal.
poate nu ti.a venit o luna, hai 2.
da oricum daca nu iti vine luna viitoare eu te sfatuiesc sa te duci la ginecolog :p
Bafta love struck!
Si te aastept saa.mi dai mesaj sa-mi spui ce ai facut:*!
Funda; o3?

| Kiddzutsa a răspuns:

laughing, la fel mi s-a intamplat mie, peste 1 an, sau ceva de genu mi-a venit, tie poate iti vine mult mai de vreme, intelegi tu, depinde de cum esti dezvoltatahappy, da-mi id-ul tau si o sa iti povestesc mai detaliat happy [ Prima data mi-a venit o luna intreaga fara sa se opreasca, a fost abundant rau rolling eyes ]
Fundabatting eyelashes? :*

| Cristina_4633 a răspuns:

Pay mie mi-a venit la 12 ani si apoi 6luni nu a mai avut...am mers la ginecolog si un an si ceva nu am avut probleme dar dupa mi-a intarziat iar de 2 ori cate 2 luni...e ceva normal sa nu te speri.se va regla :*

| Becanee a răspuns:

Depinde cum te dezvoltii.Nu`ti face griji.Se va regla.Nu e nimic de care sa te speriibig grin. Fundapuppy dog eyes?

| Cosma0499 a răspuns:

Sa stii ca ciclul mentrual se regleaza cam dupa un an.Ce inseamna asta? Ei bine poate sa-ti vina o luna, dupa 3-4 luni sa fie absent.O sa te obisnuiesti.Asa mi s-a intamplat si mie.Incearca sa-ti calculezi perioadele de ovulatiehappy. Daca dupa un an / un an jumate nu se regleaza, te duci sa-ti faci un consult la ginecolog.Totusi nu cred ca ai motive de ingrijorare:*.Iti tin pumnii si sa ne tii la curent!

| Georgiana_5221 a răspuns:

De obicei cand iti vine prima data dureaza mai mult apoi dupa ce se termina nu iti va veni cam un an sau mai mult depinde nu te ingrijora in cele din urma va veni.Si sa stii ca nu e asa de frumos sa ai menstruatie in fiecare luna, mucura-te acum cat mai poti.
Sper ca te-am ajutat.