| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am un prieten pe care nu stiu sa cum sa il ajut! Am un prieten care e mai feminin de fel. In sensul ca a inceput sa isi cumpere haine mai mult de femei decat de barbati (bluze,camasi,pulovere,colanti, blugi skinny/mulati) sa se macheze. L-am intrebat si a zis ca nu e trans sau travestit doar ca ii plac hainele de gen opus, se simte atras de aceste lucruri, dar tot fetele ii plac. Si nu stiu cum sa il ajut in situatie asta! Daca aveti o parere despre ce as putea face...
Multumesc!

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cauti o fata pentru el caruia sa ii placa hainele băiețești. Sunt destule. Poate așa fac schimb de haine. Și nu numai... happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lasa-l in pace. Nu mi se pare o problema, e probabil un fetish sau o pasiune atipica.
Nu face rau nimanui, si probabil va depasi faza asta.

| Mayhem666 a răspuns:

Sa-l ajuti cu ce? Ti-a cerut el ajutorul? Ce vrei tu sa faci nu e sa-l ajuti, ci sa-l schimbi, doar pentru ca nu-ti place tie ce decizii a luat. Eu zic sa-l lasi in pace, ca e decizia lui ce face cu propria viata, nu a ta. Nu cred ca el incearca sa te "ajute" pe tine sa te schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că de mic zuza se îmbraca așa, de aia acum îi place să se îmbrace ca o zuza. Așa spune el că îi plac fetele, are nervul mutat la c.u.r, ii place sa ii de-a fetele pe la spate cu strapon-ul.
In caz de război avem pe cine să ne bazăm,nu e singurul, am văzut multi că se îmbracă mai pe stilul asta de faggot, in mall văd că se vinde foarte mult tricouri cu desene animate, cu flori, și producătorii știu că la generația snowflakes dau bine hainele astea.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Am mai văzut d-astea. Tipii erau chiar căsătoriți cu femei, doar ca le plăcea sa se imbrace asa.Nici vorba de schimbare de sex, doar sunt ei un pic mai...nonconformiști.

| OmBanal33 a răspuns:

Este in perioada de tranzitie, dupa ce o sa se accepte pe el asa cum este, o sa faca trecerea completa.
Daca vrei sa il ajuti il poti incuraja in orice alegere ar face (daca prin ea el nu se raneste sau ceva...)