| Emilia23 a întrebat:

Heii, buna decihappy am ascultat sfaturile voastre sa il uit pe baiatul ala etc etc. si sa-mi gasesc altul etc etc. asa! decihappy un baiat e mai mare ca minebig grin are 15 ani si eu 12 ....Si lui ii place de mine demult! straight face si nu am vrut sa fiu cu el. si tot ma intreaba si i-am spus ca nu stiustraight face si vreau sa fiu cu el! sunt indragostita de el.sad dar nu stiuthinking cred ca sunt prea mica nu stiu! si nu stiu cum sa-i spun straight face daca vreau sa fiu cu el sau nu. mereu ne intalnim la scoalabig grin. adica el mereu se uita la mine happy si eu nu stiu ce sa-i zicstraight face imi dati niste subiecte ceva?laughing sa vorbesc cu el? el ma cheama sa-mi zica ceva. si se uita asa la mine si dupa imi zice pe mess ca se intimideazastraight face laughing. adevarul asta este. dar.thinking eu ce sa fac? el trebuie sa faca primul pas; D nu euhappy si. spuneti-mi ce sa vorbesc cu el cand ma intalnesc cu el straight face ca nici eu nu stiu ce sa-i ziclaughing puppy dog eyes funda.

9 răspunsuri:
| nosferatu a răspuns:

12 ani? WTF?

| RAY a răspuns:

Copile tu stii cei iubire

| SakonSIUkon a răspuns:

Sa dea Domnul Dumnezeu si sa ma ierte ca il amestec in asta, sa nu mai faca nici un baiat primul pas sa vedem atunci.

| catosp a răspuns:

Baga-ti mintile in cap si pune mana pe carte, fa-ti o criera, un drum demn de urmat si apoi dragoste.

| Sebyboss78 a răspuns (pentru catosp):

Da ce esti maicasa?laughing

| Monica07 a răspuns:

Ar fi bine sa terminati cu criticile fiecare isi alege ce drum vrea. nu pune intrebari ca sa il/o criticati. vrea ajutorul de la cineva experimentat deci nu e o lege ca baiatul sa faca primul pas poti mai ales daca zici ca e timid fa tu primul pas vorbeste despre orice intreaba-l ce a facut daca vrea sa iesiti undeva etc

| Sebyboss78 a răspuns (pentru Monica07):

Bine zis, bine zis.happy

| Monica07 a răspuns:

Nu conteaza varsta cel putin la anii vostri si il poti intreba ce face poti vorbi pentru inceput sa deschizi un subiect de vorba o persoana comuna voua dupa asta daca ati inceput sa vorbiti cred ca o sa vina de la sine desi stiu ca e mai usor sa discutati pe mess. poti incerca eventual sa vorbiti cat mai mult pe net si asta o sa va mai aproprie asa o sa va fie mai usor in realitate... fundabig grin

| Bayb a răspuns:

Stii proverbul ala cu " Dragostea nu are varsta "? Asa e si la voi. Nu conteaza varsta daca voi va placeti sau iubiti. Apropie-te mai mult de el sa ii dai impresia ca vrei sa fii cu el, si atunci daca te place te va intreba. Si avand in vedere ca te-a mai intrebat zii ca te-ai mai gandit si ai hotarat si ca accepti. Si gasesti un subiect de vorba, intreaba-l ce-i place.

Funda? puppy dog eyes