| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Dacă menstruația mi-a întârziat și intr-un final a venit și a durat 8 zile, pot sa fiu însărcinată? (Primele 3 zile culoarea a fost roșie, normala, iar restul zilelor maro închis sau ceva de genu).
Ce ma îngrijorează este ca luna aceasta încă nu mi-a venit.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a venit ciclul, inseamna ca nu esti insarcinata si faptul ca inatrzie luan asta, imi spune ca tu ai ciclul de tip neregulat.
Pe viitor, folositi preservativul, ca sa nu mai stai in stres, ca nu merita pentru nimic in lume sa te sacrifici pentru satisfactia prietenului tau.
Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile dela ultima partida sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa fii gravida.

| Teo29 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, atunci nu e sarcina. Dar, daca o faceti neprotejat pe viitor, va exista risc de sarcina.

| 7Bibi a răspuns:

Este perfect normal sa nu te sperii. Nu, nu ești?