| anonim_4396 a întrebat:

Heii! De ceva timp imi place de un baiat din clasa. In clasa a 3a eram cei mai buni prieteni, dar apoi am inceput sa nu mai stam impreuna si acum il vad in ore uitandu-se la mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alle08 a răspuns:

Poti sa mergi sa intri in vorba cu el, incepeti sa vorbiti lucruri banale. Mai multe tu nu poti face, tot timpul e indicat baiatul sa fac primul pas. Daca el are o atractie pentru tine, cu siguranta va veni primul la tine. DAR! se poate pur si simplu sa se tot uite la tine si sa iti de-a impresia ca ii place de tine dar de fapt el are chef de o gluma proasta, sau a facut vreun pariu, sau nu se stie niciodata. Cu timpul iti vei da seama ce se intampla cu adevarat! Cand se pot uita la tine nu gesticula in nici un fel. Good Look! happy

8 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

In clasa a 3a erati cei mai buni prieteni? Si acum in ce clasa sunteti? straight face

| Against a răspuns:

Vorbeste cu el! baga-te in seama. intreaba-l ce mai face, ce a facut de sarbatori

| SisMusic a răspuns:

Daca vrei sa ai o relatie cu baiatul acela ar trebui sa va intalniti la un suc o cafea la o prajitura(vezi tu) numai voi doi (dar sa va intalniti de mai multe ori) si cat timp iesi cu el incearca sa ii dai de inteles ca il placi si incearca sa faci cat mai multa conversatie incat sa se simpta bine!
Sau o cale mai usoara ar fi sa vorbesti cu el pe mess, skype... si sa ii impartasesti sentimentele pe care le ai fata de el dar inainte de asta incearca sa afli daca are pe cineva!winking
Daca zici ca se uita in timpul orelor la tine atunci zambeste de fiecare data cand se intoarce inspre tine si incearca sa ii dai de inteles ca il placi!
Bafta in continuare!winking

| tinasong a răspuns:

Vorbeste cu el, sinceritate e cea mai buna cale.

| vlad255 a răspuns:

Vorbeste cu el

| Cocolinooo87 a răspuns:

Uita-te si tu la el. Vorbeste cu el. Intreaba-l ce mai face.Saluta-l. Clipeste-i din ochi.Si fa in asa fel incat sa petreci timp cu el.Vezi s anul fii prea stresanta. Baietilor nu le place. Bafta happy

| JoK3RuLAndreyy a răspuns:

Pai incearca sa te dai la el, sa te bagi in vorba cu el.Bafta!

| IllegalNonstop28 a răspuns:

Te duci, vorbesti cu el si cand esti pregatita poti sa ii spui ca iti place de el.