| Nixs a întrebat:

Heii.E un baiat de care imi place, pe care l-am mentionat si in intrebarea anterioara.Bun.L-am vazut uitandu-se la mine de atatea ori si l-au vazut si altii.Stiu ca are prietena, si credeam ca s-a certat cu ea.Dar se pare ca s-au impacat.Am vazut tot felul de mesaje intre ei pe facebook gen: "pup, Amalia" sau "te iubesc" sau etc. Evident ca m-am simtit nasol aiurea si prost.Ideea e ca nu vreau sa-i despart, pentru ca nu sunt genul de persoana.Dar.Imi puteti explica de ce se uita la mine mereu? de ce roseste in obraji cand ma vede? sau de ce zambeste la mine,iar eu cand il vad isi intoarce privirea,daca are prietena? Ma,nu stiu,poate o fi un afemeiat,cine stie, dar nu prea cred.Adica incerc sa nu cred.Voi ce credeti? O place pe aia,pe mine, pe amandoua sau pe niciuna? Nu prea am experienta.Si de-asta am pus intrebarea aici.Nu mi-ar prinde rau niste raspunsuri.Dau funda la cel pe care il consider cel mai aproape de adevar.(mentionez ca nu l-am vazut sa o bage in seama pe fata aia... Aproape mai deloc)(Oh, da.si va rog, fara injuraturi)

Răspuns Câştigător
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Pacat ca nu ai mentionat si varsta. Daca aveti mai putin de 18 ani este normal.Se pare ca el are pereche, dar totusi se uita la tine.Banuiesc,ca acest incearca sa capete incredere in tine, sa stie, sa se asigure ca tu il placi sau ca ai sentimente mai profunde pentru el.Nu cred ca e afemeiat. Poate, acesta incearca "sa scape"din mainile Amaliei si sa gaseasca la tine un loc mai cald si mai bun.
Mai asteapta cateva saptamani sa vezi daca se mai cearta.Probabil,asa cum am zis si mai sus, este din cauza varstei.S-ar putea sa nu aiba o relatie tocmai buna sau sa fie cu ea doar din interes.
Sper ca te-am ajutat, weekend placut!

4 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Noi nu putem raspunde la intrebari in locul lui.Nu il cunoastem personal,deci nici nu ne-am putea pune in locul lui pentru a ne da seama ce gandeste.
Cel mai bine e sa discuti cu el despre ce te nelinisteste,ca sa elimini orice indoiala.
In ceea ce privesc sentimentele, noi, cei de pe TPU, nu putem face altceva decat sa dam cu presupusul. In situatia de fata, putem doar sa ne imaginam de ce baiatul respectiv se uita dupa tine si iti zimbeste.
Repet inca odata: cea mai buna solutie e sa mergi sa-l intrebi fara ocolisuri.El iti poate da raspunsul corect la intrebari.
Succes si sper ca te-am ajutat.

| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Multumesc pentru fundita ^^

| Dariusuu a răspuns:

Hai să o luăm logic.

Sunt şanse ca el să te placă dar mici, dar totuşi sunt. Cred c-ar trebui să vorbeşti tu cu el şi să-l întrebi ce părere are despre tine.

Vezi reacţia lui, iar dacă te vrea a 2 opţiune e timpul să-l laşi în pace.

Te pup.

| Hexiled a răspuns:

Cred ca se uita la tine ca esti speciala
esti draguta si ai putea sa fi mai potrivita pentru el decat amalia fundita?