| adutzadragutza a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place de un baiat cu care vorbesc.Suntem mai apropiati decat eram inainte.Eu il plac, dar sunt putin confuza.Acum vorbeste cu mine si simt ca vrea sa ne apropiem si mai mult si tot acum simt ca e rece si nu isi face timp pentru mine. Oare ce sa cred.straight face sa mai incerc sa il fac sa isi dea seama ce simt ( fara sa ii spun ) ..sau sa renunt ..lasanu'l pe el ..si sa vad ce face in continuare.Ma salut, ma baga mereu in seama dar uneori cand ii trimit un pupicut sau ceva pe mess pune ala ce se roseste >:" si alte ori ..imi trimite el :* fara sa ma astept sau ceva..Nu stiu ce sa mai cred.voi ceparere aveti?

Răspuns Câştigător
| xGabriela a răspuns:

De ce sa nu ii spui? Gandeste-te ca cel mai rau lucru ar fi sa iti zica ca el nu te place.Dar e mai bine asa, decat sa astepti asa. Mergi si spune-i. Nu risti absolut nimic. ''Te plac. Vreau sa stiu daca si tu simti la fel.''Atat. Da se poate intampla ca el sa nu simta la fel, dar daca simte acelasi lucru? Eu cred ca merita sa intrebi. Pana atunci, totusi, incearca sa te apropii mai mult de el, sa deveniti mai buni prieteni.A, si, asta e doar parerea mea. Nu cred ca ar mai trebui sa ii trimiti pupicii sau ceva de genul asta pe mess, deoarece, el poate se simte ciudat, si iti da si el doar ca sa iti raspunda. Lasa-l pe el sa iti trimita primul. Sper ca am ajutat :d

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai asteapta, poate mai creste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lasa-l ca vine el, spune-i daca e bine sa te vezi cu X si sa vezi reactiile

| Rakanishuu a răspuns:

Nu proceda ca mine... Spune-i ca il iubesti! Altfel poate o sa ajungi sa-l pierzi. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si tine. In ceata. Comunicare e solutia. Clar ca nu are incredere in el. Fa tu primul pas. Tot ce poti pierde e sa nu stii cu adevarat ce simte pentru tine si sa te trezesti ca e intr-o relatie. Succes.

| stark47 a răspuns:

Daca pierzi timpul intrebandu-te ce sa faci e posibil sa-l pierzi si pe el. daca TIE iti place de el, go for it. fara nici o retinere

| TizZu15 a răspuns:

Sfatul meu este sa ii spui ca il iubesti si ca vreti sa fiti impreuna.te inteleg ca poate esti mai timida dar ia-ti ceva de curaj si fa-ohappy. Succes!winking