| Adicteddd a întrebat:

Am si eu nevoie de o parerehappy.Mie imi place de un baiat mai mare decat mine cu vreo 4 ani, eu avand 17 ani.Ne-am vazut prima oara intru-un loc pe care-l frecventam amandoi.Si pot scune ca mi-a placut de el cand l-am vazut. Timpul a tot trecut, ne vedeam mai des, dar nefacand niciodata cunostinta,doar ne priveam,cand ma uitat eu la el cateva secunde bune, cand se uita el.Dar el o facea intr-un mod mai discret, facand sa para ca se uita mereu la altceva numei la mine nu.Mereu ne uitam unu la altu, dar niciodata mai mult.Acum intrebarea mea este ma place sau nu? Tin sa specific ca are prietena de 1 an, ceea ce este ciudat pentru ca nu l-am vazut niciodata cu ea.Dar acum nu stiu oare ma place sau nu? Sa continui cu flirtul sau sa-l las in pace? Apropo nu vreau sa ma bag in relatia lor. Vreau doar sa stiu daca ma place sau nu, sau de ce nu sa fim amici happy.
Mersii frumos. Fundahappy.

16 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Din moment ce are prietenă tot ce ţi-ai putea dori din partea lui este o relaţie de amiciţie.
Dacă aştepţi să facă el primul pas, vei avea de aşteptat mult şi bine!
Încearcă să intri în cercul lui de prieteni.
O zi bună!

| Adicteddd explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Este cam greu asta, pentru ca prietenii lui nu sunt asa de prietenosi.Mersii de sfat :*.

| wolder a răspuns:

Te admira, asta e clar, il placi si asta e clar.
Are prietena deci trebuie sa-l lasi in pace, daca nu vrei sa te bagi in relatia lor.
Daca merge de-o prietenie e bine, nimic mai mult.
Nu cred ca ai vrea sa fi cu un baiat si sa se dea alta la el.

| Adicteddd explică (pentru wolder):

Da, bineinteles ca nu mi-ar place.Mersii frumos!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca un "Buna" nu ar strica deloc. Pana la urma asa ar fi frumos. Face-ti cunostinta si iesiti la un suc.

| Adicteddd explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum ar suna daca i-as spune buna eu prima.Eu sunt mai mult pe principiul "baiatul face primul pas, iar eu urmatorii 100" laughing) happy...asa ca sincer nu stiu, sunt cam debusolata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adicteddd):

Pai. atunci nu mai are rost sa ii faci ochi dulci. Daca nu poti sa vorbesti cu el.

| Adicteddd explică (pentru anonim_4396):

Mersii de sfat.:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adicteddd):

Pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are prietena,cel mai bine este sa o lasi mai moale. Stii cum se zice : roata se intoarce,la un moment dat.
Incearca sa fii indiferenta,sa NU-l mai privesti,chiar daca iti va fi greu.
De altfel, nu te lua dupa gura lumii. Nu poti stii sigur daca are prietena, pana el nu-ti confirma asta.
Totusi, fii indiferenta. Daca te-a remarcat si vede ca esti 'schimbata' si ca nu-l mai privesti, e posibil sa faca un prim pas.

O zi frumoasa! happy

| Adicteddd explică (pentru anonim_4396):

Stiu sigura ca are prietena straight face.Imi este destul de greu sa fac asta, dar am sa incerc asta cu siguranta.Multumesc pentru sfat.:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adicteddd):

Oricand! :*

| varcolaccc a răspuns:

Intreba-l noi nu avem de unde sa știm

| Adicteddd explică (pentru varcolaccc):

Vroiam un sfat, pentru ca sa spui asta este foarte usor.Dar sa o pui in practica este mai greu happy.

| costelpopa94 a răspuns:

Fii directa

| Adicteddd explică (pentru costelpopa94):

Si ce rezolv cu asta din moment ce are prietena, nu vreau sa ma fac si eu de rusine in fata lui.