| RoxanaPicsi a întrebat:

o intrebare mai serioasa. Am cunoscut un baiat din Craiova( eu sunt din Cta.). Pe mess... Dupa ce am vorbit cateva zile cu el. am inceput sa ma indragostesc. Dar el imi zicea de sute de ori ca ii este dor de fosta prietena ciudat, ea fiind tot din Constanta. Din aceasta cauza nu am vrut sa-i spun ca-l plac. Acum 2 zile. o prietena i-a spus in locul meu. Am vorbit cu el si mi-a zis asa" O sa suferim amandoi, primele 2 luni o sa fie frumos dar dupa..." Eu as vrea sa il intreb totusi daca vrea sa fie cu mine. Merita?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Cum sa te indragostesti ma pe mess?straight face acum sincer...nici macar nu stii cine e cu adevarat, pe mess cum pun si eu la avatar poza cu miss univers si si vezi cum "se indragostesc" totsi, dar nu de mine, ci de falsa mea identitate.si nu merita sa fii cu el, chiar o sa suferitsi amandoi pentru ca nu o sa va puteti vedea prea usor, si plus de asta nu stii cu cate alt 10 de fete o sa fie.

p. s tsi'am spus de la inceput! nu stii nici macar cine e.

10 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Nu! Distanta nu e favorabila pentru voi, si asa nu ai cum sa-l cunosti!

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Nu merita happy PUNCT si eu am incercat sa fac asta si are mare dreptate baiatul, o luna-doua cat va fi vorba de necunoscut si de "ceva nou"va merge. Apoi se va obisnui si tot la fosta se va gandi happy Nu te implica si mai mult in ceva ce stii ca nu are viitor, cel putin nu acum!
Daca il placi atat de tare, acorda-i un timp ca sa o uite pe fosta si, mai ales sa vezi daca va avea tentative de relationare din nou cu ea. Daca va face asta, clar nu ai ce cauta langa el, inima lui e inca luata. Nu te cufunda si mai mult intr-o prapastie, iti vei face rau singura, mai bine cauta-ti un baiat din Constanta. Va fi si aproape de tine, nu va avea nici inima furata si va fi doar al tau. Nu suna mai promitator, decat sa faci pe "vindecatorul de inimi" din care esti constienta ca vei putea iesi tu cu inima franta? happy
Bafta multa :*

| quintron a răspuns:

La varsta ta e mormal! sa vezi si mai tarziu! tot asa are sa fie cu oricine vei fi si te vei desparti! tine-te tare si nu ceda! e plina tara de baieti

| beatrice2 a răspuns:

Avand in vedere ca sunteti in orase diferite...pai merita, asa ca fazawinking

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Sa fim seriosi!laughing)) Nu exista asa cevahappy. Nu merita!laughing)

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

@acsi rolling on the floor iubire adevarata?! Pe net?!laughing Sa fim seriosi.laughing))

| TheCoon a răspuns:

Sincer sa-ti spun.nu cred ca te-ai indragostit, doar iti place de acea persoana. E o diferenta.In + in general relatiile la distanta nu merg, nici la o distanta mica... dar tu stii mai bine, poate chiar te-ai indragostit, incearca sa vb cu el si la tel sa vezi daca e la fel ca pe messhappy...si,ai grijahappy

| girlsad a răspuns:

Nu prea merita. nici nu il cunosti bine.

| RoxanaPicsi explică:

Bai acsi tu sti prea bine sad! Dar daca tu zici.

| Kumiko a răspuns:

Nu prea merita. Dar ca`l iubesti cu adevarat.