| lov318 a întrebat:

Heii, revin cu o poveste de acum 2 ani chiar. Pentru cine are rabdare sa citeasca si sa isi dea si cu parerea, multumesc de pe acum.:) Ce urmeaza sa spun e mai mult sau mai putin continuarea intrebarii acesteia: http://www.tpu.ro/......iatul-mai/ Acum simt nevoia sa ma descarc iar si cum de sfaturile prietenilor sunt satula, simt nevoia unei pareri complet obiectiva. Bun, deci dupa ce ne-am reimprietenit sa zicem iarna trecuta am inceput sa vorbim foarte mult pe mess. Cum nu mai eram in aceeasi scoala si nu mai aveam program comun ne-am vazut de cateva ori printr-un prieten comun. Apoi a inceput sa ma sune el si sa ma cheme afara. La un momentdat a vrut iar sa ma ia in brate si sa ma pipaie dar i-am spus la ureche "ultima oara cand am facut asta m-ai facut curva, iti mai amintesti?" si am plecat. Saptamana urmatoare cred dupa ce stabilisem la ce ora ne vedem m-a sunat si mi-a zis "ah, eu nu mai pot sa ies pentru ca trebuie sa-mi fac tema la romana". Si n-ar fi fost chiar nicio problema daca dupa 10 minute n-as fi trecut pe langa el si prietenul lui care mergeau linistiti in parc. L-am vazut ca se uita cu o oarecare parere de rau la mine dar macar a avut bunul simt sa ma salute. Suparare mare, iar n-am mai vrut sa aud de el. Ceva m-a facut sa ii scriu din nou in august dupa ce o prietena mi-a zis ca s-a intalnit cu el si ca s-a schimbat foarte mult, ca a intrebat de mine, dar ca printre altele a zis de mine ca sunt o rosie umflata. N-am inteles aluzia asa ca am vrut sa ii cer explicatii. El a m-a asigurat ca nu a zis asta si cam asta a fost toata discutia. Urmatorul pas l-a facut el prin octombrie cand m-a sunat iar sa ne vedem doar ca eu nu am putut sa ies.SI iar mare perioada de liniste pana acum in decembrie cand i-am scris iar. Pana la urma am reusit sa ne vedem la patinoar de 2 ori vacanta asta, prima oara din pura intamplare. Mi s-a parut ca se uita la mine intr-un anumit mod si chestia asta ma innebuneste. In metrou mai aveam putin si ne sarutam la cum ne priveam. E ceva ce ma atrage foarte tare la copilasul asta si nu stiu ce. Intr-adevar s-a schimbat, luatul in brate si pipaitul nici nu mai intra in discutie pentru ca se pare ca s-a lasat de sporturile astea. Parea gelos cand vorbeam de alti baieti si era foarte interesat. Un mic detaliu important ar fi faptul ca in toate datile in care ne-am vazut n-am fost niciodata singuri, doar noi 2, mereu mai erau prieteni de ai mei sau de ai lui. Daca ati citit pana aici apreciez din suflet, acum intrebarea:
E posibil ca in sfarsit sa ma placa? Sa mai fac vreun pas sau sa fac in asa fel incat sa ne vedem doar noi 2 macar o data?
MULTUMESC!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Anii au trecut si amandoi v-ati mai maturizat.
E uimitor,insa,ca afinitatea dintre voi s-a pastrat,tu continui sa fii sensibila la persoana lui,el la fel!
Asa ca,foarte bine,incearca din nou, poate reusesti sa intelegi ce este acest "nu stiu ce si nu stiu cum" care va leaga cu fire nevazute si atat de puternice!
Posibil ca reactiile lui sa fie cam ciudate, influentat de faptul ca esti mai mare, in mintea lui fetele cauta baieti mai mari, ce-ai putea dori tu de la el...sa ai in vedere, deci, si acest aspect!
Dar, incearca!
Succes!
happy

| lov318 explică (pentru greece12):

Ti-am remarcat de ceva timp activitatea de pe TPU si chiar speram sa primesc un raspuns de la tine pentru ca pari o persoana cu experienta. Intr-adevar, nu stiu ce ma face sa fiu asa sensibila la persoana lui, numai gandul ca as putea sa il vad si sa stau langa el ma framanta. Asta e, probabil ca unii se maturizeaza mai greu. O sa iti urmez sfatul ca sa ma lamuresc o data pentru totdeauna. Multumesc! big grin

| greece12 a răspuns (pentru lov318):

Ma bucur sincer!
Daca vrei, tine-ma la curent, mi-ar pare bine sa te pot ajuta in continuare!
happy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
probabil indiferenta ta la facut sa te doreasca mai mult, dar oare are ganduri curate stiind ca tu l-ai respins? oare tu nu te intrebi de ce tot insista? chiar crezi ca ai putea avea o relatie cu el la varsta asta? daca tu aveai 19-20 de ani si el 17-18 alta era situatia..in fine.
pana la urma alegerea iti apartine, asa ca, testeaza-l si vezi ce ii poate capu
O zi frumoasa sa aihappy

| Capriciu a răspuns:

Salut! Mda, interesanta poveste, deci din ce ai povestit tu am inteles ca esti indragostita de el. Daca e posibil sa te placa, eu cred ca tu trebuie sa afli acest lucru si anume sa purtati o discutie intre 4 ochi si atunci singura te vei convinge daca te place sau nu, dar eu cred ca el te place.Succes!