| FamousGirl4 a întrebat:

Heii! Simt ca nu mai am nici un prieten. Toti, ma tradeaza. Azi, prietena mea cea mai buna in bratele baiatului cu care imi doresc din clasa a 2-a sa fiu! (sunt a 8-a) Nu stiu ce se intampla, am prea multa incredere in toti! Am ajutat mult, cand a fost nevoie, acum, nu pot decat sa plang. Pentru ca baiatul de care imi place, are prietena de 6 luni si tine mult la ea sad. CE sa mai fac?

5 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Esti clasa a 8a! ai 14-15 ani... tu crezi ca asta e o drama? Prieteni iti poti face oricand ii poti inlocui oricand, baieti frumosi sunt la tot pasul, tu cauta sa iei examenele cu bine sa inveti pentru ca asta nu se mai repara. In plus astea sunt nimicuri cand vei fi mai mare vor exista alte probleme.

| Gabriel1 a răspuns:

Atat de disperata incat iti gasesti refugiul pe TPU? E grav...

| dorelmarc a răspuns:

Sa.ai.rabdare.si,sa.nu.apelezi.la.,rau

| INGEEERAS a răspuns:

Hei ..baieti gasesti iar despre prietene ta stiu cum e eu m-am mutat la alta scoala iar ea nici nu ma suna tot eu o sunam dar gata am decis ca fiecare cu viata lui. deci stai calma asta e viata

| OmidaVesela a răspuns:

Hey toti avem asa zile, depresive, in care nu ne simtim bine, si parca avem impresia ca suntem singuri si extenuati, cand parca nimic nu ese la indemina iar toti la care tin te tradeaza, in care iti vine sa izbucnesti in lacrimi... problema e ca tu pui prea mult la suflet. Ai rabdare o sa treaca. In viata o sa dai si peste mai mari greutati, asta e doar inceputul mai putina incredere in oameniwinking si fii atenta cu secretele deoarece daca le vei spune prietenelor cu siguranta vor face din ele niste arme secrete cu care te vor ataca la prima ocazie. Nimeni nu mai este cinstit, si nu se poate scoate falsitatea din noi asta e ceva ce dispare si apare momentelor prielnice noua.
Te-as sfatui sa fii mai mindra putin mai nepasatoare fata de persoanele care nu merita.
Sa iti traiesti fiecare zi ca si cum ar fi ultima, asumati riscuri, fa ceia ce-ti place, fii fericita :*