| FamousGirl4 a întrebat:

Heii TPU! Azi am patit destul de multe. Ce oameni sunt aceea care se considera "prietenul tau"!?
Imi place mult de un baiat din clasa de la mine, desi are prietena de 6 luni si tine mult la ea, se da aproape la toate fetele din clasa, inclusiv eu, respingandu-l de cele mai multe ori. Azi, cand am venit la scoala, el era cu prietena mea cea mai buna, se tineu in brate. Clar m-am simtit prost, ea stiind ca imi place mult de el si nu-l respingea deloc. Am intrebat-o, il placi, nu, dar atunci? Nu am nici un drept sa-i interzic asta, dar nu mai pot avea incredere in ea, inteleg ca nu ne certam pentru un baiat, dar nu vreau sa am langa mine tradatori. Ce sa fac? Nu mai pot, plang intr-una si nu-mi vine sa cred ce prietena am! Innebunesc! Ce sa fac? Tin mult la baiat, si nu mai stiu ce sa mai fac!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prietena ta daca accepta sa faca toate astea cu toate ca stie ca il placi pe baiat inseamna ca nu merita prietenia ta

| ooolifeoolol a răspuns:

E prietena ta tradatoare, dar totusi tipu are prietena si in acelasi timp ii permiti sa se dea la tine? Avem de-a face cu un dublu standard aici...

| FamousGirl4 explică (pentru ooolifeoolol):

Am spus ca il resping!

| ooolifeoolol a răspuns (pentru FamousGirl4):

Banuiesc ca esti in generala sau maxim prin liceu...Ideea e ca relatiile,la varsta asta,majoritatea,cel putin cea prezentata de tine,nu sunt serioase,sunt doar distractii, din care, vrand, nevrand, prostu sufera...Nu mai baga atata la suflet ca chiar nu merita.Adica,daca cineva da cu pietre dupa tine,tu ce faci,ii zambesti? Trebuie sa intelegi ca scopul tau in viata e sa ai grija de tine in primul rand,sa traiesti pentru tine, nu pentru altcineva, iar cine nu e potrivit sa calatoreasca alaturi de tine, te debarasezi de el, asta decat daca nu preferi altii sa rada si tu sa plangi.Asociaza-te cu persoane asemeni tie.Stai fara grija, timpu le rezolva pe toate.

| seful124big a răspuns:

TREBUIE SA AI GRIJA LA PRIETENI. DACA VREI SA VINDECI RANA TRATEAZ-O.Adica nu te mai gandi la prietena ta si la baiatul ala.Iti dau un sfat cand o s ate indragostesti ai grja la baieti pe care il alegi.

| seful124big a răspuns:

Trebuie sa ai grija la prieteni. Daca vrei sa vindeci rana, trateaz-o.Adica nu te mai gandi la prietena ta si la baiatul ala.Iti dau un sfat cand o s ate indragostesti ai grja la baieti pe care il alegi.