| Barbiiiiie a întrebat:

Heii TPU, am 17 ani. Mi-am inceput viata sexuala la 16 ani, iar anul viitor tatal meu vrea sa ma duca la un ginecolog de ziua mea, sa vada daca mai sunt virgina sau nu... ce sa fac, va rog dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Maestra a răspuns:

Sfaturi nu pot sa-ti dau.

Dar, sincer... de ce ar vrea asta? Ai facut ceva grav, sau? Eu cred ca glumeste, sa vada cum reactionezi si asa sa afle dupa reactie daca mai esti sau nu.

Dar daca ti-ai inceput viata de un an, eu zic ca cel mai bine este sa treci pe la ginecolog.

Daca vrei sa aflii de ce te rog (dar te rog din suflet, sa nu treci rapid prin video, ci sa te uiti atent) te rog pentru binele tau sa te uiti aici: http://www.youtube.com/watch?v=Lo6M4NddxeI

Titlul videoclip-ului nu vorbeste despre consecintele religioase, ci cele fizice si psihice. REPET: uita-te la tot daca vrei sa aflii de ce vrea tatal tau, de fat, sa te duca la ginecolog. Aici nu e vorba de virginitate sau bebe, ci de alt ceva... iti dai seama daca te uiti;)

Multa sanatate si grija iti doresc! :)

10 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Iii dai o bere, dar inainte sa il cinstesti bei tu una sau douawinking succesuri laughing

| DiamondEyes a răspuns:

Poate pana la anul uita.
Sau daca nu incearca si tu sa-i explici ca s-a intamplat si gata, il iubesti pe prietenul tau, iar el la fel te iubeste.
Nu rezolva nimic daca ia masuri drastice.

| Oana92 a răspuns:

Din punctul meu de vedere acesti parinti ar trebui controlati la cap. In primul rand pentru ca nu au stiut sa isi creasca cum trebuie copii astfel incat sa nu aiba motive sa isi duca odraslele la ginecolog sa le verifice fecioria(unii inca nu au aflat ca exista si sex oral si sex anal!). Apoi pentru ca isi expun copii, unii nevinovati si practic ii umilesc(am vazut fete tarate de-a dreptul la iml pentru acele certificate, iar mamele sa laudau ca fac asta lunar!). In al3lea rand pentru ca sunt atat de idioti incat nu realizeaza ca oricum nu mai au ce sa faca, doar nu se pun sa o coase la loc si oricum nu ar fi la fel. Si nu in ultimul rand pentu ca isi permit sa intre cu bocancii in viata unor persoane, indiferent ca sunt sau nu copii lor. Si ei au dreptul la intimitate, iar daca parintii doresc cu ardoare sa ii casatoreasca virgini(pentru ca de fapt niciun dintre cei care fac asta nu doresc sa isi fereasca copii de boli si de sarcini, ci sa isi protejeze orgoliul si eventual reputatia familiei) ar face bine sa le ofere astfel de modele si sa ii invete, fara pudoare si exemple demne de sf ce e sexul si ce implica el.

Referitor la tine personal iti pot spune doar ca poti sa speri ca va uita sau ca se va destepta intre timp. Altceva oricum nu mai poti face, virginitatea ta e dusa de mult.

| ywar a răspuns:

Ce sa-i faci? Nimic! O sa afle si tatal tau cat de grabita ai fost - ca ai avrut sa fi in trend cu prietenele tale care nu vor sa mai fie domnisoare, ca le pute! Il mituiesti pe doctor sa iti spuna ca esti virgina! Sau il cosi la loc! happy
Nu ai ce face.

| grab a răspuns:

La faţa aia nu mi se pare ca exagereaza.
Accepta-ti faptele si spune-i sa nu mai dea banii degeaba happy

| SunnyDay88 a răspuns:

La 16 ani? ce aveai in cap? sau mai bine spus, chiar in 16 ani nu ti-a crescut nimic in cap?

lasand treaba asta la o parte nu stiu cum e familia ta si ce fel de educatie ai primit, dar cumva nu e normal ce vrea el sa faca. si de ziua ta! daca pentru el a fost asa important ca sotia lui sa fie virgina nu trebuie sa aiba si de la tine aceeasi pretentie pentru ca nu si-o trage el cu tine...insa a fi bine sa-i spui mamei tale ca nu mai esti virgina si daca tatal tau e asa curios, sa-i spuna si lui.

a nu se considera ca sunt de acord cu sexul la 16 ani. dar cand lucrurile nu se mai pot schimba... de ce sa amesteci si niste medici in conflictele din familie.

| FearOfTheDark a răspuns:

Pleci de acasa in ziua aia...

| WildDream a răspuns:

Nu ai ce face, decat eventual sa-i spui adevarul. Trebuie sa suporti consecintele faptelor tale...

| Xenia16 a răspuns:

Hey poate vrea doar sa te sperie. Nu te panica poate uita pana atunci. Si in acel caz ai putea sa discuti inainte cu medicul ginecolog sa ii spuna tatalui tau ca inca mai esti virgina

| Ajutatorool a răspuns:

Anul viitor o sa ai 18 ani si nu o sa te intereseze.