| Pissy a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani si am o problema, spun eu grava, cel putin pentru mine e foarte grava.Astazi,tatal meu mi-a spus ca saptamana viitoare vrea sa ma duca la ginecolog.
Intrebarea mea este ce as putea sa fac sa nu afle ca nu mai sunt virgina? sa-i spun ca mi-am inceput viata sexuala azi cu prietenul meu cu care sunt de aproximativ 3 luni sau sa conving ginecologu` sa-i spuna ca sunt virgina? Imi este foarte frica sa nu afle, deoarece parintii mei sunt mai severi si m`ar da afara din casa.Va rog frumos, ajutati`ma.sad

Răspuns Câştigător
| Paula007 a răspuns:

Incearca sa nu pari asa panicata de ideea de a merge la ginecolog.pentru ca te dai de gol ( ca ai ceva de ascuns ). nu poti refuza, evident... dar incercam sa gasim alte solutii : poate sa-ti faca el programarea dar sa te duci la medic cu altcineva din familie ( daca vrea el neaparat sa fie din familie, ma refer -if not-best friend ), cineva care crezi tu ca te-ar putea intelege, sfatui si nu te-ar demasca in fata tatalui tau.
spune-i ca nu te-ai simti comod sa mergi cu el, care e barbat la ginecolog, si ca ai prefera sa mergi cu cineva de sex feminin, care te-ar face sa te simti mai relaxata.stiu eu?

prima mea vizita la ginecolog a fost traumatizanta. am fost cu mama dar nu din initiativa ei ci a mea.eram virgina si aveam probleme cu menstruatia, iar doctorita aceea m-a marcat pe viata. x( medici tampiti, prost platiti si frustrati de batranete.

scuze pentru incursiunea mea in trecut, dar ma gandesc ca poate te mai calmezi daca afli ca au fost si altii in pantofii tai.
cauta acea persoana in anturajul tau familiar, si poate tatal tau va accepta schimbul.
cat despre medic, ar trebui sa fie valabila confidentialitatea medic-pacient, dar avand in vedere ca traim in Romania, ca tu est minora iar tatal tau e cel cu banii, nu prea m-as baza pe asta.incearca sa abordezi medicul ( asta in caz ca mergi cu tatal), sa-i explici situatia ta de acasa, ca esti o fata serioasa si ca-ti iei masuri de precautie sa nu ai vreo surpriza, dar ca ai prefera ca decizia ta de a ti incepe viata sexuala sa ramane deocamdata un secret data fiind natura relatiei tale cu parintii, care se presupune a fi mai dificila.ai putea chiar sa-i promiti medicului ca vei veni mai des la consultatii, ideea e sa o/il convingi ca esti responsabila si constienta de ce faci. daca va crede ca esti un copil imatur care nu stie in ce s-a bagat si ca nici macar nu te preocupa scoala sau riscurile, te va "para"/ " da de gol". zi-i cum vrei tu.

succes.

astept sa aflu ce s-a intamplat.

13 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Pff.
pai cred ca pentru a-l face pe doctor sa spuna ca numai esti virgina.iti trebuie o anumita sumahee hee
nu prea mai sunt oameni care fac lucruri de genu pe degeaba.

| foxi a răspuns:

Trebuie sa-ti asumi riscul.ai facut-o. trage-o! Nu mai minti si mai departe! Cei care te invata sa minti de pe acest sait nu iti vor binele! Succes!

| Paula007 a răspuns:

Banii nu vor functiona. 10% sanse.sau poti doar sa-ti agravezi situatie, demonstrandu-i medicului cat de imatura si speriata esti.nu rezolvi nimic.doar sa fie foarte foarte multi bani. ceea ce nu prea cred ca e posibil de la o tanara de 16ani.imi pare rau.sustin cele spune anterior.

| Pissy explică:

Am facut sex cu fostul meu prieten cu care am stat 3 ani.nu cu actualul big grin. ai inteles gresit

Janina
| Janina a răspuns:

Din cate stiam eu ceea ce discuti tu acolo cu doctorul este confidential.

Răspuns utilizator avertizat
| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Buna. Nu uita ca in ziua de azi bani vorbesc in Romania, incerca sai oferi niste bani la ginecolog sai spuna tatlui tau ca esti virgina. Incearca poate merge. Bafta si ai grija

| A.be.ce a răspuns:

@Janina.acelasi lucru il stiam si eu. Dar in ziua de azi nu cred ca mai este valabil acest lucru.

| AlecsandraG a răspuns:

Nu vreau sa te judec sau sa te fac sa te simti mai rau dar, asa cum ai avut curajul sa te culci cu prietenul tau, stiind presupun ca tatal tau nu e de acord cu asta.Asa trebuie sa ai curajul sa ii spui adevarul, parerea mea.Am citit mai sus sa ii oferi bani. Tu crezi ca un doctor ar accepta bani de la o pustoaica de 16 ani?! nu cred. Oricat de disperat dupa bani ar fi, nu cred ca ar accepta. Zi adevarul.

| AlecsandraG a răspuns:

Aaa...ai putea sa iti faci operatie intr-o saptamana sa devii virgina din nou http://www.9am.ro/......nului.html :))

| eusnualta_8950 a răspuns:

Vorbesti cu doctorul si zici ca nu vrei sa afle parintii si gt!

| euuuuuuuuuuuu a răspuns:

Da, incearca tot felul de metode sa convingi ginecologul sa spuna asta, dar ai grija sa intri singura in cabinet, altfel nu vei putea vorbi cu el:*