| babyblue_8588 a întrebat:

am 18 ani si mama vrea sa ma duca la ginecolog fiindca locuiesc la sat si o colega de-a mea a venit la mama sa-i spuna tot felul de lucruri urate despre mine, si nu sunt adevaratesad! mi-am inceput viata sexuala dar, daca voi merge la ginecolog, si nu mai sunt virgina, se poate ca medicul sa spuna ca sunt virgina chiar daca nu mai sunt? trebuie sa platesc? dati-mi un sfat va rogsad

Răspuns Câştigător
| anonima10 a răspuns:

Ai sanse mici...adica ar trebui sa vorbesti tu dinainte cu doctora si sunt convinsa ca nu va accepta sa ii ascunzi asta mamei tale.Inteleg ca la tara oamenii au idei mai fixe cu pastrarea aia pana la casatorie. Dar mai bine ii spui mamei adevarul.Esti copilul ei, ce poti pati? Esti pedepsita 1 luna doua dar o sa ii treaa supararea.Succes:*

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicul nu poate minti. Insa daca ai 18 ani ii poti cere sa nu divulge nimic mamei tale si atunci medicul ii va spune: nu am voie sa va dau nici un fel de date despre fiica dumneavoastra, confidentialitatea ma impiedica. Dar pentru asta trebuie sa fii majora.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La 18 ani e decizia ta dacă intră şi ea cu tine sau nu.
De fapt, ea nu te poate forţa să mergi la ginecolog. De ce? Pentru că eşti majoră! Scurt şi la obiect.
Nu mai este treaba maică-tii ce faci tu!
Salut!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă ai 18 ani poţi ruga să nu-i zică mamei tale, eşti majoră şi nu poate spune decât dacă tu îi dai voie.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu e nimic cu două tăişuri doar mama ta nu intră cu tine în cabinet, acolo. Fiind majoră e alegerea ta nu contează că da ai mers cu mama, eşti majoră şi dacă tu îi spui la doctor să nu-i spună nimic păi el e obligat pentru că e confidenţialitatea pacient -medic. Nu o mai speriaţi atât, dacă nu vrea să-i spună mamei ei asta e.

| TąNyą a răspuns:

Nu prea există sanşe sa accepte sa nu-i spună poate că acceptă să nu spună dacă ii aduci ceva, dar nu e sigur. Ai deja 18 ani. ai putea sa-i spui ca ti-ai inceput-o stiu ca la sat parinţii sunt cu idei fixe, dar o sa te inţeleagă. Dacă nici mama ta nu te inţelege si nu-ţi e alături atunci... ce ar face o amică care nu-ţi e apropiată ia locul de mămă? O să te inţeleagă si o să-ţi fie alături chiar dacă sunt sanşe sa fie supărată pe tine in primele zile. Totu' va fi OK după.

Sper ca am ajutat.

Ai de ales. e o sabie cu două tăişuri. Tu alegi.

FantaSZy.

| Dizzydizz a răspuns:

Vaistraight face
ce situatie penibila...
marturiseste i mamei tale ca ai facut o cu un baiat dar ca nu esti cur v a satului...
si pana la urma tot trebuie sa o faci odata si odata.trb sa te intelegata si ea

| kidulinha a răspuns:

Doamne, dar ai 18 ani. Deja esti majora, esti pe cont propriu. Mama ta n-are voie sa te forteze dar daca ar fi asa, ai deja varsta legala. Ce rost are sa platesti medicul sa zica ca esti virgina? Ma rog, asta daca nu ti-ai inceput viata sexuala la 14 aniwinking Si cu orice fraier. Dar daca ai un prieten stabil, sau ai avut un prieten stabil pe care l-a cunoscut mama ta si cu el ti-ai inceput viata sexuala, nu are rost sa mai mintihee hee. Succes. Pupici;*

| bluesky a răspuns:

Ar trebui sa dai mita. dar eu zic sa nu faci asta. ori ii spui tu ca nu mai esti virgina si sa ii explici ca totusi ai 18 ani. sau sa ii spui ca mergi singura la ginecolog si tu de fapt nu mergi, sau mergi dar vb cu doctorul sa nu ii spuna nimic mamei tale

oricum eu te sfatuiesc sa ii spui mami ca nu mai esti virgina! Trebuie s ainteleagahappy

succes

| elyssa20 a răspuns:

Pai daca mama ta te duce la ginecolog afla cu siguranta ca nu mai esti virgina.mai bine vorbeste cu ea inainte sa mergeti acolo si explica-i ca nu mai esti.trebuie sa te inteleaga ca doar e mama ta.ai 18 ani si esti maijora, pana la urma o sa se rezolve.bafta.pupici.

| alone a răspuns:

Da nu poti sa pui o fata care este virgina sa faca testul in loku tau si sa dea numele tau?

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta. Explica-i ca e ceva normal sa-ti incepi viata sexuala la 18 ani.Bafta!

| Liviu a răspuns:

Dar spune-i fato adevaru
Ca tea mancat si ai facut`o e ceva normal in ziua de azi tongue
Adica na ai 18 ani mai dai socoteala la varsta asta? Puteai sa o faci si anal si oral si etc ca nu o interesa pe mama ta atata timp cat nu vorbesc vecini pe la colturi ca ete ce face fata lu cutare si etc
Nai treabahappy spune-i`o in fata esti majora!

| marya a răspuns:

Daca esti majora poti sa vb cu doctorul sa nu ii spuna nimic mamei tale...si totul va fi ok

| Dyutzzah a răspuns:

Pai eu nu cred ca ai pati nimic adic totusi mama ta sa pastrat pana teo facut ep tine? nu prea cred dar daca tear duce la doctor ginecolog poate va accepta doctoritanu prea cred numai daca ii explici cum stau treburile in familia ta

| myke a răspuns:

Auzi ai 18 ani esti majora care e faza

| Siimo a răspuns:

Pai mai bine ii spui la maicata adevarul
Nu conteaza ce s-a intamplat s-a intamplat :XX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 18 ani ginecologul nu are nici o treaba sa-i zica lui maica-ta daca este sau nu virgina. Oricum poti vorbii cu medicul, e un om cu facultate si cel mai probabil te intelege si faptul ca ai 18 ani te va ajuta, poti sa-l rogi sa o minta pe inchisa la minte de mama ta happy

| anonima_5583 a răspuns:

Buna...imi poti spune si mie te rog ce ai facut la doctor?
sunt cam in aceeasi situatie...sad