| laviiixdheloo a întrebat:

Heii tpu..am o intrebare ..deci am o colega. suntem prietene de mici si are o problema si nu stiu cum sa o ajut cu asta. straight face asa ca am nevoie de ajutorul vostru.puppy dog eyes..deci ei nu ii place sa isi lase par in zona pubiana..deci se epileaza.dar cand o face zona devine aspra si apar niste/cateva/putine bubite mici..si nu stie ce sa faca cam asta am inteles din cate mi-a spus ea.:\ stiu e cam aiurea si cam personala dar I need your help please!:*puppy dog eyes FUNDA! xoxo

Răspuns Câştigător
| zozy14 a răspuns:

Spune-i sa incerce sa isi ia crema depilatoare (te ungi cu ea astepti 5-6 minute si dupa faci un dus si o sa cada singur) il gasesti la farmacie sau in supermarket (Funda?)

2 răspunsuri:
| lindsay a răspuns:

Depinde cu ce se epileaza. Cu lama pielea ramane aspra o perioada si trebuie sa se faca des. Cu ceara, nu poate acasa decat daca o face altcineva, sau la salon. Ceara e eficienta insa nu as sugera sa se duca la salon pentru ca exista intotdeauna riscul de a contacta diverse boli. Si de asemenea mai e crema depilatoare care nu iti ia tot parul, ramane putin. E totusi cea mai simpla metoda. Acum depinde de ea. Si spune-i ca daca o deranjeaza dupa epilare, nu are voie sa se dea cu creme sau lotiuni de corp. Decat creme fara miros speciale pentru zona inghinala, creme ce le poate lua din farmacii.

| altrix a răspuns:

Toata chestia e ca se irita. si daca pateste asta inseamna ca firul de par este mai gros.
inainte sa se ia, spune-i sa se dea cu crema, pielea devina mai "moale" si e mai usor, daca inca ii apar. nu stiu thinking