| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am o intrebare. Eu am 14 ani, iar iubitul meu la fel. El a spus ca vrea sa facem sex si amandoi suntem virgini. Este vre-o problema ca amandoi suntem virgini?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este cea mai potrivita varsta pentru inceperea activitatii sexuale deoarece inca nu esti pe deplin pregatita/dezvoltata nici fizic nici psihic sau mental. Sunt situatii si anume, in cazul in care din punct de vedere fizic iti permiti sa suporti penetrarea dar ramane intrebarea care se pune si se refera la faptul daca esti pregatita si psihic pentru a nu avea ulterioare depresii uneori greu de suportat. Faptul ca amandoi sunteti virgini nu schimba cu nimic datele problemei mai ales cu referire la tine deoarece deocamdata abia a inceput procesul de maturizare a organelor sexuale. Sper sa citesti cu atentie raspunsul si sa reflectezi asupra celor exprimate. Multa sanatate.

15 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu este o problemă că sunteți virgini, problema este că aveți doar 14 ani și vreți să faceți sex fără să știți consecințele acestuia. În primul rând îți pierzi copilăria, iar în al doilea rând dacă rămâi gravidă și află părinții o să primești o mamă de bătaie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema e ca aveti 14 ani si vreti sa faceti sex...

| KamaSutra a răspuns:

Problema e ca aveti 14 ani si e prea devreme!
Trebuie sa vrei si tu, nu numai el

| mihai69 a răspuns:

Nu; problema cea mai mare e vârsta nepotrivită. Și mai ales pentru tine, care nu ai ajuns încă la maturitatea sexuală, ce să mai vorbim despre cea psihică și emoțională...

| Emilian65 a răspuns:

Singura problema care este, este aceea ca sunteti cam mici pentru a face sex.

| Dariusuu a răspuns:

Propun să-ți bagi mințile-n cap odată pentru totdeauna.

E foarte riscant să faceți sex la vârsta asta.

Vrei să nu mai ai copilărie fato?

| Lawliet14 a răspuns:

Tare precoce mai esti! La 14 ani numai ce ai iesit din gaoace. Si "vreo" se scrie legat. Adica VREO!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nicio problema ca amandoi sunteti virgini; problema este ca va doriti de la o varsta asa de frageduta sa incepeti viata sexuala.
La 14 ani ar trebui sa fie totul ca in "basme", nu sa va hotarati asupra acestui subiect. Gandeste-te foarte bine si da un search pe Google fiindca vei gasi foarte multe informatii despre dezvirginarea precoce si efectele negative pe care le are.
http://www.csid.ro/......e-3194707/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti prea mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la 14 ani imi faceam griji de examenul de clasa a 8-a.

| CristinaSNC a răspuns:

Aveti 14... nu vreti sa mai asteptati?! Cei cu graba asta?!

| Sweet155 a răspuns:

Mai asteapta si tu nu te grabii.

| DyingLight a răspuns:

Esti cam * cough cough * urata * cough cough *

| pitucel a răspuns:

laughing)) n-are nimic, e mai bine asawinking

| madalina19mic a răspuns:

Zi ca daca faceti sex la 14 ani are sa-i cada putulica si ramane fara ea.