| ScandaL a întrebat:

Heii TPU... Am o problema thinking. Sunt intre doi baieti, si n-am idee ce sa fac. Am fost cu un baiat si chiar am tinut la el, dar vroia sa ma schimbe prea mult pana m-am saturat si am pus punct, atunci nu a zis nimic, si am gasit alt baiat. cu care ma inteleg bine si am inceput sa tin la el, dar acum fostul s-a trezit sa imi spuna ca ii e dor de mine.Si ca ma vrea inapoi. Inca tin la el... Si n-am idee ce sa fac. Ajutati-maaa! sad

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e bine ca cineva vrea sa te schimbe, asta e ori egoism, ori inclinare spre egoism.Intorcandu-te,dupa un timp va fi la fel. Poate ca vrea sa-ti strice noua relatie.Eu te-as sfatui sa ramai cu actualul.

| ScandaL explică (pentru Danut_Popa_1961):

Am vazut raspunsul, dar inca nu am apucat sa va multumesc. :*

6 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Ti-as recomanda sa il uiti pe primul
Aminteste-ti ca a zis ca vrea sa te schimbe. Deci nu este serios. Daca te iubea nu iti spunea asta.

| τττ a răspuns:

Bună!
Dacă îl iubeai cu adevărat pe primul, nu te mai uitai la al doilea! Așa că alege-l pe al doilea! Refuză-l frumos pe primul și gata.
Pa, pa.

| NicollNikkyKv a răspuns:

Pff. si eu am trecut prin asta crede-ma si stiu cum e...
Pai ...eu am preferat sa nu fiu cu niciunul pentru ca tineam la ambii si nu puteam fi cu unu daca tineam si la celalt. asa sunt eu... dar acum am reusit sa il uit pe fostul cu greu.
Timpul le rezolva pe toate ai sa vezi :*

| DaddysGir1 a răspuns:

Buna ^^
Drept sa spun, e o situatie delicata, insa tu ai gasit alt baiat, nu poti sa te desparti de unul, mergi la altul, si te intorci din nou la precedent. Este neplacut sa faci asta >< si devine derutant, pentru ca dupa ti se face dor de al doilea si nu stii ce sa mai faci >< eu te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la fostul tau iubit, te-ai despartit de el ai zis pentru ca voia sa te schimbe, daca te desparti de asta, te intorci la ala, el ia vechile obiceiuri si dupa gasesti altul, pentru ca asta nu te mai accepta, iar dupa toate astea o sa-ti fie greata doar sa mai vezi baieti :/ eu zic sa ramai cu cel care esti acum, ii spui fostului ca s-a terminat si ca ai incheiat relatia, ca esti cu altcineva si sa te lase in pace, pentru ca nu poti sa ii schimbi incontinuu ><

| Delenaaa95 a răspuns:

Daca tineai asa mult la primul, nu te mai atasai de altul. Ramai cu al 2lea, daca tu crezi ca te merita.