| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-a putut intampla? Am cunoscut o fata pe facebook, i-am cerut numarul de telefon, id, asa. Am vorbit cu ea in jur de 10 -12 zile, vorbea foarte frumos cu mine am intrebat-o daca vrea sa iesim la un suc a spus ca da, cand dintr-o data nu mai raspundea la mesaje, si pe mess doar la salut raspundea eu o intrebam ea raspundea nimic mai mult, inainte ma intreba si ea pe mine mai multe acum nu imi mai raspunde. Ce s-o fi putut intampla cu ea? A vrut sa-si bate joc de mine sau ce? Funda + vot raspunsul bun!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să o întrebi direct pe ea.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Poate a fost plecat prietenul ei undeva si a vrut sa se bage in seama cu tine si acum nu mai poate face asta cu prietenul langa ea

| DyNo a răspuns:

Pai ati iesit la suc? Daca da, este posibil sa nu te fi placut asa de mult si acum te cam ignora. Daca nu ati iesit, i-o fi si ei frica, cum s-a mai spus, net-ul e plin de nebuni.

| acadelecolorate a răspuns:

Daca la scurt timp dupa ce i-ai propus intalnirea a inceput sa te ignore inseamna ca este timida si ii este rusine sa se intalneasca cu tine.multe persoane pot parea cele mai dezghetate din lume atunci cand sunt pe mess sau facebook si in realitate exact opusul.eu te-as sfatui sa-i lasi un mesaj intreband-o daca asta e problema si daca raspunde da, atunc incearca sa o incurajezi si propune-i sa va intalniti intr-un loc unde se simte ea comfortabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicio fata intreaga la minte nu ar iesi cu un tip cunoscut pe net.
Adica, stirile astea sperie lumea la cate se intampla cu tinerele naive.
Sa fim seriosi, tu nu stii multe despre ea. Poate are prieten, poate nu vrea sa se intaneasca cu un necunoscut, poate e ocupata sau, pur si simplu, a vrut sa rada putin de tinebig grin.
Spune-i ca ii esti alaturi si daca are vreo problema, tie poate sa iti spuna ca sa ii poti fi de ajutor.
Las-o in pace o perioada. Daca vrea sa deveniti amici/prieteni, te va baga ea in seama. Daca nu, ia-ti gandul de la eawinking.
Bafta!kiss

| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Se poate si sa isi bata joc de tine.
Probabil ca s-a speriat. O fii discutat cu vreo prietena despre intalnirea voastra si mnoh... Acum, internetul este plin de perversi, pshihopati, nebuni etc. Nu mai ai incredere nici intr-un prieten!
Incearca sa vorbesti cu ea! Daca nu-ti raspunde lasa-i mesaj! Sigur iti va raspunde! happy P.S : Da-i si linkul de la intrebarea aceasta!
Bafta!

| Ghiti2011 a răspuns:

Eu is 100% ca a dat peste altul sau a aflat ceva despre tine ce nu ia prea placut

| KarinaV a răspuns:

Neah, nu vrea sa isi bata neaparat joc. Sigur vrea din ce in ce mai multa atentie. Sfatul meu si crede-ma ca merge 100% daca tipa e interesata fie si foarte putin de tine, nu o baga in seama pentru 2-3 zile. Vreau sa zic, nu o bagi in seama DELOC! O sa te salute ea si o sa incepeti iar sa vorbiti. Chestie verificata de o gramada de ori, aflata de la foarte multi prieteni tipi care se descurca genial cu fetele^^. Bafta

| messingaround a răspuns:

Se poate si asta, dar poate ca doar ii este frica sa iasa cu cineva cunoscut pe o retea de socializare. Internetul este plin de nebuni...

| Marynescu_Sylvya_1998 a răspuns:

dk nu v-ati vz si nu vrea sa iti rasp cand o intrebi dk vrea sa esti inseamna k poate nu sunt pozele ei k multi oameni pun poze false pe facebook de exemplu am o prietena care una ii ia pozele si le pune la ea si spune ca sunt pozele ei

| kykutzu a răspuns:

Ori s-a impacat cu fostul prieten sau si a facut un alt iubit ori ai deranjat-o cu ceva.
Si eu am facut asta la cativa sincera sa fiu si am facut pentru ca am dat peste un alt baiat. Vorbeste cu ea, incearca sa lasi orgoliu si sa ii spui ca o placi, intreab-o unde ai gresit. Daca tot iti da indiferenta uit-o.Se va intoarce candva la tine, si atunci tu vei fi acela car eii va intoarce spatele.