| վፀiፀፀ a întrebat:

Heii` TPU am si eu o problema... Deci...

Totul a inceput acum un an cand eram in clasa a7a cand a inceput sa imi placa de un coleg de clasa...am inceput sa vorbim, am devenit cei mai buni prieteni vorbeam foarte des ne spuneam chiar si cele mai intime secrete.

Acum sunt in clasa a8a si ...toata vara nu prea am vorbit adica. n-am vorbit cam deloc.si de cand a inceput scoala parca nu mai e el vorbeste frumos cu mine doar cand ramanem doar noi in clasa, in preajma celorlati imi vorbeste foarte urat iar in timpul orelor mereu ma priveste si imi zambeste acum dupa 3 saptamani de scoala parca e aproape la fel ca anul trecut iar eu tot il plac. ma ajutati si pe mine? Cum sa-i spun ca il plac ma intimidez foarte usor in preajma lui si n-am nici o idee cum sa-i spun ca il plac... Ce ma sfatuiti?

Fundaaaa`!

Răspuns Câştigător
| KawaiiPuppy a răspuns:

Cel mai bine e sa-l abordezi direct, insa sa-l pregatesti inainte pentru asta.Zambeste-i,complimenteaza-l,suna-l.Si incearca sa nu mai pari doar o prietena, ci o admiratoare.Intr-o zi,cand ramaneti singuri, spune-i ce ai de spus. Poate va ramane mut, dar sunt sigura ca intr-un an e aproape imposibil sa nu se fi ivit si sentimente din partea lui happy Probabil ca iti vorbeste urat in preajma celorlalti pentru ca e timid si nu vrea sa lase ceva la vedere. Sper sa fi ajutat! ^^

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Sfatu meu, asteapta sa mai cresti. sunt multe alte chestii mult mai interesante decat o relatie pe care le poti face la varsta asta. o relatie implica un consum psihic-emotional mare, iar odata ce ai inceput asa o tii toata viata. viata inseamna si altceva decat relatiiwinking

| brunetatha a răspuns:

Poti sa-i spui pe mess sau sai trimiti un bilet si sa-i zici sau ptin un coleg sau colega