| xTweety a întrebat:

Heii TPU. big grin Voiam sa va intreb ( pentru cine stie ) cum se folosesc ob-urile si tot ce stiti despre ele. Nu. mi dati site. uri sau asa spuneti cu vorbele voastre. big grin Funda pentru cine explica mai bine si vot celorlalti. :*

Răspuns Câştigător
| FïяŠtℓovε a răspuns:

hee heePai mai...ob'urile se folosesc in mod normal daca nu mai esti virgina, iar daca esti le pui doar cand este necesar(ex:piscina[apa]) daca esti virgina nu este necesar si indicat sa folosesti astea. daca nu mai esti virgina, desfa-i sfoara(las-o intinsa)introduce ob-ul insurubandu-l si impingel pana la capatul sforii lasand cam aprox 3 cm d sfoara. ai grija.cel mai bine citeste prospectul big grin Funda? big grin

5 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Ob-urile se pun dupa 30 de anihappy chestia asta o stiu de la mama... si are dreptate
pup

| FïяŠtℓovε a răspuns:

@pinkystyleツ cine te-a pacalit? mama ta?rolling on the floor) asta ca sa nu le pui tu, sa nu incerci. off doamneeerolling eyesrolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dezimfectezi frumusel pe manute, il desfaci, tragi de ata, iti alegi o pozitie cat mai relaxata pentru introducerea lui. Daca stai incordata mai mult te chinui. Iti recomand ob'urile pro comfort pentru ca se introduc mai usor, aluneca mai bine si nu te simti naspa, de fapt nu le simti pe cele pro comfort.
Revenind, il introduci prin impingere, cu doua degete, cat simti ca este nevoie si ata o lasi afara, ti'o aranjezi tu cum sti ca sa nu te deranjeze. Cand il scoti doar tragi de ata.
Ps : dupa ce il bagi te speli pe maini, dupa ce il scoti te speli pe maini.
Oricum ai instructiunile in cutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, mie nu mi se pare ca ob'ul este ceva de " ocazie ".
Eu il folosesc zi de zi pe timpul menstruatiei pentru ca mi se pare mult mai igenic. Adevarat iti poti rupe himenul daca nu esti atenta si nu folosesti marimea corecta. Daca esti virgina folosesti mini iar daca nu mai esti folosesti normal.
Indicat e sa le schimbi o data la 5-6 ore.
Cele mini cer schimbate la 4-5 ore.

| DiiaDiia_9786 a răspuns:

OB`urile se folosesc la fetele /femeile care au menstruatie, pentru a nu se pata dde sange.Ele se baga in vagin pe timpul menstruatiei. Fundaa? xD