| Sim0nikaaa a întrebat:

Heii TPU:*`! Daca puteti sa ma lamuriti si pe mine... cum vine asta? te iubesc pe tine da'mi place de alta?straight face

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Baietii, marea majoritate, au nevoie si de o prietena stabila, ca parasutele vin si pleaca, dar fara o fraiera care sa-i suporte le-ar fi greu sa traiasca linistiti. Practic intra in panica daca s-ar intampla sa ramana singuri, chiar si fara iubita de rezerva si atunci se asigura sa ne spuna noua, celor fraiere, adica iubitelor stabile, ca ne iubesc pentru ca suntem cum s-ar zice "iubita de casa" ceva gen sotie, dar neoficial. Genul asta de baieti nu iubesc pe niciuna.Nu au notiunea de iubire ci doar notiunea de a se simti atrasi de anumite fete, a place alte fete.Atunci ei zic ca pe iubita stabila o iubesc, dar ei chiar nu stiu ce-i iubirea.Sunt genul care nu au sentimente decat sentimente de genul " mama ce buna e aia " si cam atat iar pe iubita stabila o place, nu o iubeste, o tine pentru atunci cand nu gaseste alta "buna" dupa care sa mai alerge, ca sa nu fie singur.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Maria123):

Marea majoritate...bine zis

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Maria123):

Mai da tare bine-i mai stii tu pe baieti, in orice caz aici nu e numai vina baietilor.
Daca nu s-ar mai despartii atetea ete din motive banale ca de ex(deci serios acum nu glumesc):
Una s-o despartit dintr-o relatie care a durat timp de 3 ani din cauza ca si-a rupt unghia -.-, eu fost frica ca-i va aduce ghinion asa ca l-a lasat.
Simcer, daca cu asemenea motive banale se pot despartii unele fete inteleg si eu de ce au nevoie de cineva care sa-i sustina, si le e frica sa iubeasca.

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Interesant e ca si celeilalte ar putea sa-i spuna la fel, te-ai gandit la asta?
Cand iubesti nu mai ai ochi pentru altcineva!
In concluzie, nu te iubeste!

| Maria123 a răspuns:

Crezi ca marea majoritate e pleonasm? Parerile sunt impartite.winking

Răspuns utilizator avertizat
| bombonica22 a răspuns:

Urata esti mama... e simplu la tine tine da esti prea urata si se da la alta mai frumoasawinking

| Alexintunecatul a răspuns:

Nu te iubeste... logic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah este simplu, imatur.
Nu te iubeste nici pe tine nici pe aia.
Totul e doar la nivelul hormonilor.
Cauta un baiat cu caracterwinking.

| Pitzipoanca a răspuns:

Lol fata. laughing
Vrea s-o foOta pe aia. Tu esti optionala. Adica... nah, tu il cunosti, tu stii ce ii poate capul. Dar el e pornit acum pe aia.
Pentru printzesele de haur: prostia aia, ca daca vrea pe altcineva e doar o chestie emisa de niste creierase mici si netede. Barbatii nu functioneaza dupe cartile Sandrei Brown.

| Tataru_Ionut_1991 a răspuns:

Treaba e cam simpla, gandeste-te cum definesti iubirea si a placea pe cineva, iubirea sentiment ce se regaseste la doua persoane prin atractie (asa pe scurt) iar a placea pe cineva pur si simplu iti place ceva le persoana respectiva, poate nu intalnesti ce iti place si la persoana de langa tine, tu nu intorci capul dupa vreun baiat pe strada ca iti place cum arata ca iti place cum se imbraca etc. deci el e atasat de tine, s-a obisnuit cu tine, are sentimente fata de tine dar ii place de altcineva, nu exista o explicatie concreta, e una doar a placea si alta e a placea cu tot dinadinsul

| Emin90 a răspuns:

O vrajeala ieftina!

| WhoKnowThat a răspuns:

Sincer pacat! Arati prea bine dar in fine. A iubi e un termen pe care multi si-l insusesc fara ca macar sa stie ce inseamna cu adevarat. Pentru mine (unul) cand iubesti pe cineva esti in stare sa faci orice pentru acea persoana. Asa ca daca el zici ca place pe alta e clar ca iubirea e din parti (din partea lui zic). Decizia ramane a ta!

| oneInmillion a răspuns:

Isi bate joc de tine...thinking nu poti iubi pe cineva dar totusi sa fii cu alta.oh go on

| CorduVally a răspuns:

E indecis si nu stie ce sa faca, are nevoie de timp crede-ma am trecut prin situatie asemanatoare.