| Ana1012 a întrebat:

Heii TPU happy
Imi place de un baiat de vreo 2 ani si nu am curaj sa ii zic ce simt pentru el. Nu stiu ce sa fac.
El se comporta frumos cu mine, ca si un AMIC.dar as vrea sa fim mai mult de atat. Ce pot face?
Imi e rusine sa ii zic ce simt ca poate el nu simte la fel si o sa rada de mine.

8 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Nu riști, nu câștigi. Mărturisește-i sentimentele.

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate sa-ti fie rusine. Baiatul "tau" nu doreste mai mult de la tine.

| kzd a răspuns:

Spune-i ca il iubesti si ca te gandesti de mult timp la lucrul asta doar ca ti-a fost frica de raspuns, poate va combinati smug, dar daca se scuza sau ceva de genul, poti sa ii spui in alta zi ca a fost o pierdere de moment sau ceva de genul si sa ii ceri scuze si ca nu vrei sa va pierdeti prietenie. Fi smechera ( nu stiu daca fi are un 1 sau 2, dar ai inteles ce am vrut sa spun) Bafta si o zi buna!

| MetalHead04 a răspuns:

Spune-i, de ce sa rada?\happy

| NoNameexd a răspuns:

Crede-mă pe cuvânt, dacă este prietenos cu tine de atâta timp, n-o să râdă de tine, ba chiar o să te aprecieze că ai recunoscut!winking Așa că mai bine spune-i până când mai târziu, devine niciodată! Multă baftă!:*

| JohnCena02 a răspuns:

Spune-i daca il iubesti... Poate o sa accepta... Daca nu ramaneti incontinuare prieteni. Spune-i numai astepta ca poate o sa-si gaseasca alta. Asa ca incearcabig grin Bft

| Killa93 a răspuns:

Iti e rusine?
2 ani :o wtf...
Draga mea. pierzi timpul aiurea. daca nu ai tupeu face to face spune-i pe mess, fb sau sms. :p

"cu rusine mori de foame"

| UnCiudatIntroLumeNormala a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui ca ai anumite sentimente pentru el si ca ai dori ceva mai mult de la relatia de prietenie pe care o aveti.
In nici un caz el nu va rade de tine deoarece cum tu ai zis; "el se comporta frumos cu mine" si este un prieten adevarat banuiesc.
Poate baiatul este timid si nu are curaj sa iti marturiseasca sentimentele lui, cate o data baietii sunt curajosi in multe privinte dar sunt foarte inchisi cu sentimentele lor.