| kaileemckenzie a întrebat:

Heii TPU! M-am indragostit.. DIN NOU.
De prietenul cel mai bun al iubitului celei mai bune prietene.Chestia e ca vreau sa incerc la inceput sa fac ceva pe cont propriu. Numa chestia eca baiatul e rusinos, si nu prea pot sa il vad decant daca intru la sora mea in clasa, si nu ma pot duce pana in spatele clasei ca sa vorbesc cu el. laughing In fine Ceva sfaturi?
Funda. happy.

22 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doua variante,daca nu vrei sa apelezi la prietena ta:sau ii ceri id si fb prin sora ta sau astepti pana il vezi afara din clasa si le ceri singura.
Pe urma,incepeti conversatii pe net, sa se simta si el ceva mai relaxat fata de tine.
Desi, nu inteleg de ce n-ai vorbi cu prietena ta, in mod sigur s-ar bucura sa faca ceva pentru tine!
Prietenii ne mai si ajuta uneori, sa stii!happy

| yaVanilla a răspuns:

Sa vorbesti cu prietena ta cea mai buna sa ii spuna iubitului ei sa il intrebe pe baiatul de care iti place ce parere are despre tine (dar sa fie mai discret). Ar fi mai usor asa, mai ales daca e ceva mai rusinos.

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

In primul rand tu ar trebui sa fii mai indrazneata,nimeni nu te impiedica sa intri in alta clasa,fii mai indrazneata! Incearca sa comunici cu el,faceti glume,punete langa el,si daca vrei sa afli daca te place,roaga pe cineva de incredere un prieten sau o prietena sa-l intrebe daca te place si daca da,ei de aici nu trebuie sa-ti mai zic ce sa faciwinking, si daca nu incearca sa faci cum ti-am zis mai sus, glume, vorbarie, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propune-i surorii tale sa iti faca cunostinta cu el sau aseaza-te in banca cu el cand il vezi in pauze si intra in vorba cu el :-) succes, sa imi zici cum a mers

| vicky18 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe internet pana ii trece rusinea.Fa-l sa se obisnuiasca sa vorbeasca cu tine. Fundapuppy dog eyes

| yaVanilla a răspuns (pentru vicky18):

"Incearca sa vorbesti cu el pe internet pana ii trece rusinea." laughing) cum sa spui asta si sa mai ceri si funda? Serios frate de ce iti faci cont pe TPU? sa cersesti funde, ia si ajuta persoanele in problemele lor, nu incerca sa pari mai presus (daca nu esti) cu raspunsuri inutile, mai cersind funde. Mi-e mila!

| vicky18 a răspuns (pentru yaVanilla):

Poti sa te mai abtii si u! Vezi-ti de treaba ta! E treaba mea pot sa cer mii de fundite thumbs down

| yaVanilla a răspuns (pentru vicky18):

Băă, redusa mintal ce esti, esti asa de batuta in cap de nu intelegi ce ti-am zis mai sus? De fapt de ce ma mai chinui cu persoane cu o capacitate mintala atat de redusa ca si tine.

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Hm..redusa esti tu din toate punctele de vedere.

| Demonull a răspuns (pentru vicky18):

Mrr

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

Pe tine te-am bagat in seama sau doar cauti anturaj?

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Cu tine in special..Nu folosi un astfel de limbaj. Tipa a cerut o funda la cacealma iar tu o denumesti redusa. Urat.sad

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

C'est la vie, alte pareri mai ai? Esti cam plin de asa ceva in aceasta minunata zi din cate pot observa.

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Hm incercam sa iti explic ca nu e bine sa recurgi la jigniri.dar mai bine nu, poate ma iei si la bataie.

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

Daca ma faci redusa mintal (in incercarea de a parea un adevarat) Don juan, nu inseamna ca imi explici ca nu e bine sa recurgi la jigniri.

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Nu te-am facut, te-am denumit si nu am zis mintal ci din toate punctele de vedere..intelegi ce vrei.am vrut sa iti vad reactia cand esti jignita.e bine? nu cred.

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

Reactia ti-o spun eu: nu ma doare nici in... pentru ca toti stiu sa injure din nimic (ex. tu).
Si esti avocatul poporului si faci dreptatea minoritatii retarde sa inteleg, te implici cu mult interes in problemele altora si de ale tale n-ai treaba din cate pot observa, te plictisesti Duminica in casa si intri pe site-uri sa comentezi aiurea post-urile altora.
Good job Sherlock!
Ia si cere o funda pentru interactiune.

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Bla.bla nu ai inteles nimic.trist

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

Eu crede ca tu esti cel care nu intelege nimic din moment ce spui ceva si dai a crede ca esti un inger.
Imi pierd timpul vorbind cu tine.
Sanatate la copii.

| Demonull a răspuns (pentru yaVanilla):

Tu crede..calm.laughing.nu te mai enerva poate devorezi tastele laughingnu sunt inger, nu vezi numele? numai ca tu ai recurs la o jignire acolo unde nu era cazul.

| yaVanilla a răspuns (pentru yaVanilla):

Cred *

| yaVanilla a răspuns (pentru Demonull):

Ba chiar e cazul, scopul acestui site nu e de a pune un raspuns la panarama la o intrebare da dupa sa mai si cersesti funda pentru ca sa pari destept (ceea ce nu esti de fapt). dati seama