| Cristina45 a întrebat:

Heii TPU ....menstruatia mea tine 6 zile cum fac sa tina mai putine zile?

Răspuns Câştigător
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ei bine menstruatia nu poate fi scurtată sau lungită decât poate mai târziu daca vei incepe sa folosesti anticonceptionale ca si mijloc de protectie contra unei sarcini, poate cu timpul se mai regleaza. Mai demult si eu am avut problema asta si ma simteam foarte rau in prima zi dar acum ma tine cam 4 sau 5 zile, treptat problema s-a rezolvat. Tampoanele sau absorbantele rezolva partial problema si incearca sa vezi partea buna, cum zice mihaela2808 la unele fete menstruatia le "chinuie " chiar doua saptamani. Asta e, Dumnezeu ne-a programat ca noi sa trecem prin asa ceva

4 răspunsuri:
| mihaela2808 a răspuns:

Nu poti face asta adica nu poti comanda corpului ce sa faca.Ar trebui sa te bucuri la unele persoane tine chiar si doua saptamani.

| ღღDέDέEBчέiiiBiiiღღ a răspuns:

Nu poti... adica nu poti impune corpului inele schimbari

| BizZi a răspuns:

Buna Cristina, nu esti singura fata care are menstruatie 6 zile, cred ca cea mai buna solutie este sa asculti sfatul unui medic ginecolog. Bafta!

| Geox123 a răspuns:

Mai taie din ealaughing