| RoxanaCher a întrebat:

As vrea sa-mi tina mai putine zile ciclul! Ma tine 7 zile. Ce pot face sa-mi tina mai putin? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aşa funcţionezi tu.
Consumă ceai de creţişoară, este un reglator hormonal natural.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Extract din mladite de zmeur, este un remediu naturist si e extrem de bun in reglarea menstruatiei.

luciana
| luciana a răspuns:

Ceaiul de cimbru sau cimbrisor este ieftin si la indemana oricui : la o cana de apa fiarta, se adauga o ligurita cu varf de cimbru, se lasa sa infuzeze 1 minut, dupa care se strecoara si se bea cu inghitituri mici de 3ori/zi timp de mai multe zile inainte si dupa ciclu, iar dupa cateva luni ai sa constati ca ciclul se regleaza de la sine, scapi de durere, iti regleaza fluxul si durata lui. Leacurile naturale sunt cele mai bune si de preferat, dar uneori nu vrem a recunoaste Puterea Binefacatoare a Plantelor acestui pamant, Lucien.

| pwp a răspuns:

Si eu tot 7 zile am. la inceput era greu, dar acum m-am obisnuit.eu shimb 3 sau 4 tampoane pe zi. tu?

| MoreTime a răspuns:

Ai putea sa-i zici sa te lase in pace. Pff! Vorbeste cu mama ta si spune-i problema ta, dupa care mergeti de manuta la un doctor ginecolog, nu are sens sa intebi aiurea pe aicilaughing

| ilovemusic a răspuns:

Si pe mine tot atat ma tine si e foarte aiurea, dar asta e nu prea ai ce sa faci

| suddent a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti sa-l faci sa tina cat vrei tu

| aleeee a răspuns:

Nu poti face nimic.

| bebytzza_9352 a răspuns:

Eu nu stiu nici o metoda prin care sa faci ceva sa te tina mai putin perioada menstruatie difera de la femeie la femeie...sincera sa fiu si pe mine ma tine tot km atat dar e ceva normal deci nu cred ca ai ce sa faci sa te tina mai putin.sau cel putin eu nu7 stiu.in schimb daca ai dureri menstruale puternice iti pot da cateva sfaturibig grintongue

evita sa porti trcouri scurte pe perioada menstruatiei,
nu te aseza pe locuri reci gen scara blocului...
cu 2-3 zile inainte sa iti vina ia cate un ibuprofen/nurofen/nospa...
mananca peste
multe fructe
bea multa apa
big grintongue
sper sa te ajutehappy

daca vrei sa ma mai intrebi ceva lasa'mi msg p privattongue:::::::*:*:*:*:::::: succes

| » Iµliaña « a răspuns:

Pay nu crd ca ai ce sa faci. Asa este organismu tau... nu crd ca e ceva grav... daca te ingrijoreaza du-te la un control.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aş putea să-ţi spun vreun tratament pentru aşa ceva pentru că nici nu sunt sigură că există şi nu sunt nici medic să mă dau cu părerea, eu ţi-aş recomanda să mai aştepti până ţi se regulează ciclul mentrual.
Nu o să dureze pe veşnicie 7 zile eşti abia la început de drum...deci nu ai avea motiv să te panichezi

| Pooc a răspuns:

Odata am auzit la o fata ca ea alearga cand e pe ciclu si pe ea normal o tine 7 zile dar dupa ce alearga o tine 5 zile. Acum nu stiu daca e adevarat sau nu.