| alissiaalexa a întrebat:

Hi TPU! Cum as putea face ca menstruatia sa tina mai putine zile? ca numai vreau nu pot face mai nimic nu prea sunt in largul meu cand sunt pe Stop! Stiti cum pot face? Va multumesc mult! fundita, va pupic!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Facand sport in fiecare zi, inclusiv in timpul menstruatiei. In 6 luni poti ajunge la o scadere a duratei menstrei cu pana la 24 de ore, iar in 2-3 ani cu pana la doua zile

| mona a răspuns:

Nu poti face nimic in privinta asta, lasa natura sa si urmeze cursul...

| WillWright a răspuns:

Practic nu-i posibil! Da se zice ca cu cit tine mai mult, cu atit se curata singele mai bine!

Si prin pastile, crede-ma nu duce la bine, am incercat si eu! Consecintele vor fi tare neplacute, daca vei folosi pastilele des!

| ДdД a răspuns:

Hey,am auzit ca exista niste pastile, intreaba la farmacie, dar si de tratamente naturale cum ar fi ceaiul de cimbru sau cimbrisor: la o cana de apa fiarta, se adauga o ligurita cu varf de cimbru, se lasa sa infuzeze 1 minut, dupa care se strecoara si se bea cu inghitituri mici de 3ori/zi timp de mai multe zile inainte si dupa ciclu, iar dupa cateva luni ai sa constati ca ciclul se regleaza de la sine, scapi de durere, iti regleaza fluxul si durata lui; unele fac alearga in timpul menstruatiei si sustin ca durata a scazut cu 2 zile, dar acum depinde de organismul fiecarei fete/femei. Eu nu am incercat nimic chiar dureaza destul de mult, prefer sa raman asa pana la urma nu e nimic rau, ci din contra tine cont de sanatatea si fertilitatea mea, chiar daca durerile de burta sunt uneori insuportabile sau disconfortul este permanent pe toata durata menstruatiei.

O seara placuta!happy