| PaulaJy a întrebat:

Heii TPU`!
O sa va povestesc despre ce mi s-a intamplat azi.
Ma simt prost si vreau sa ma descarc putin.

Incep cu inceputul. Pe el il cheama Cosmin. Il iubesc, il plac, il ador, il apreciez. E VIATA MEA! Dar...nu e asa cum credeam!
Colegii si persoanele care il stiu demult (doi dintre ei : Dragos si Miruna) mi-au zis ca..el..nu e chiar asa cum pare.
Adica...e mai nesimtit.[scuzati-mi expresia]. Va dati seama ca nu am vrut sa cred.
In fine. Azi am mers la el in cartier si. in fine.s-au intamplat multe chestii dar una dintre ele m-a marcat si mi-a ridicat un semn de intrebare.

Stateam la o scara cu Cosmin, Dragos si alti baieti de pe acolo. dupa care am vrut sa ma duc la Miruna care era la o alta scara.

[eu plec de acolo]
Dragos: Diana [ asa ma cheama ], unde te duci?
Eu : La Miruna!
Cosmin : In Spania!
Prima oara nu am inteles ce vrea sa insemne. Dupa ceva timp a venit un baiat, Gabi si mi-a zis ca..Cosmin a spus : Spania, produs, scrie pe Diana!
Asa.
si ca sa stiti de ce ma doare asa tare: SUNT CU EL IMPREUNA!

Chiar nu stiu ce sa cred. are un caracter ciudat, Off Doamne straight face

Adica..mai merita sa ma tin dupa el? Imi venea sa plang acolo! chiar nu stiu. cand am plecat imi zicea ca ma iubeste, mi-a trimis sms-uri cu "mumoasa mea...te iubesc" etc etc.

Un sfat?!
Fundooi.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Nu te desparti de el, nu inca. Asteapta sa-i vezi comportamentul in continuare, sa vezi daca mai face sau nu vreo gluma din asta proasta.
Daca face, explica-i frumos ca te deranjeaza si ca daca nu inceteaza nu mai vrei sa ai de-a face cu el.
Daca nu face, considera-te norocoasa. Uneori baietii spun lucruri pe care nici ei nu le cred numai ca sa fie smecheri fata de prieteni. Si chestia ce ti-a spus-o ar putea face parte din asta, poate pur si simplu il deranja si pe el ceva in momentul ala sau poate era gelos ca stai cu alti baieti. Cine stie.
Deci da-i timp, vezi cum reactioneaza. Daca continua, ia masuri rapide inainte sa te ia de proasta si sa ajunga sa isi bata joc de tine cu lucruri si mai penibile.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Are o pretuire deosebita pentru tine, daca te considera...
Oricare ar fi motivul unei asemenea vorbe aruncate in vant, trebuie sa-l pui la punct, sau sa pui punct relatiei.
Incearca mai intai sa-l faci pe el sa-si dea seama de ce rau ti-a facut, iar daca vezi ca nu ii pare rau si nu cauta sa se indrepte, nu ai ce face decat sa termini relatia cu el.

| Purec a răspuns:

Daca a venit un baiat Gaby si ti-a zis, nu ai auzit tu, problema e la tine ca bagi in seama pe toti prostii. Incearca totusi sa iesi doar tu cu el ca de asta sunteti un cuplu nu sa iesiti cu toti dupa voi

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Buna.Nu are un caracter nesimntit, ci de copil.El inca se comporta ca si unul.Tu trebuie sa l maturizezi. Daca tot te iubesc si il iubesti, face ti un joc asa:
Pune l pe el sa schimbe 10 lucruri la tine iar tu la el. Apoi intreaba l daca hiar vrea safaca schimbarile astea ca sa mearga relatia.
La mine a functionat!

| DaSuntAnonima a răspuns:

Pai ideea e asa..in fata prietenilor vrea sa fie amuzant smecher, si in privat sa te multumeasca pe tine...
spune i ca are tot dreptu sa fie asa cum ii place el amuzant smecher baiat rau copil sau ce o fi el, dar sa nu te includa pe tine in sarcasmul lui

| LucyLiu a răspuns:

Daca se poarta ca un copil, atunci spune-i ca daca nu se maturizeaza, atunci te desparti de el. Nu esti obligata sa fii cu un bebelus ca el.

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Nervion a răspuns:

Deepindee.Daca vezi ca el continua spunand pporcari pai
e vitza ta.tu alegi dar lasa-l deokamdata ..sa vezi daca e adevarad. faza cu Spania daa se mai zice asa