| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU!
Prietenul meu din pacate e din alt oras si nu stiu il iubesc mult, sunt cu el de 4 luni si ceva, dar uneori simt nevoia sa il i-au in brate si sa il tin strans de mana dar din pacate nu pot face asta.Cateodata cand ma gandesc ca nu pot face toate astea parca imi vine asa sa plang, dar o parte din mine zice ca nu e bine nici sa am o relatie la distanta.Nu stiu ce sa fac. Voi ce ma sfatuiti?

Nu vreau raspunsuri fara nici un folos, vreau sfaturi care sa ma ajute.kiss..va multumesc. XoXo kiss >:d

Răspuns Câştigător
| HelloKittyA a răspuns:

Grea situatia ta, cat de des va vedeti?
Daca va vedeti macar la o saptamana-2 merita sa pastrezi relatia daca si el te iubeste.
Dar este si foarte greu sa pastrezi relatia cu el si mai ales trebuie sa ai incredere deplina in el si sa nu-ti treaca prin cap tot felul de idei cum ca daca este cu alta(exista si varianta asta)si multe alte chestii, intr-un cuvant devii geloasa!
Dar sa stii ca intr-un fel nu se merita ca e aiurea asa sa stai cu el daca stii ca nu veti putea fi niciodata in fiecare zi impreuna(ca atunci cand este din orasul tau)
Eu am avut un prieten asta-iarna, eu sunt din Calarsi iar el din Bucuresti, mai mult de 3 luni nu a rezistat, pentru ca ne vedeam foarte rar! Si am realizat ca a fost doar o pierdere de timp chiar daca l-am iubit foarte mult, era sa fac o nebunie doar ca sa fiu in fiecare zi cu ellaughing (ti-as fi spus si ce nebunie dar vor vedea mai multe persoane si sincer nu vreau ca am cativa dusmanei pe aici si ar rade de minehappy )
Acum decizia este doar a ta!
Dar iti spun ca mult timp nu va mai dura!happy
Nici nu iti vei da seama cand vor disparea toate sentimentele!
Succes!:*
Fundita?hee hee

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca nu va vedeti, nu va puteti intalnii macar 1 data la cateva luni, nu are rost.

| Crocaa a răspuns:

Draga mea, nimeni nu poate sa-ti spuna ce si cum sa faci. Tu ghideaza-te dupa inimioara ta si las-o pe ea sa decida daca va dura relatia sau nu. Daca va iubiti cu adevarat treceti peste orice obstacol.Eu zic sa pretuiesti timpul petrecut cu el si sa te multumesti cu cat se poate.Nu-i mai frumos cand ti-e dor de el si abia apuci sa-l vezi si sa-l strangi in brate? E putin mai greu dar desi voi sunteti la distanta unul de celalalt, sufletele voastre sunt impreuna mereu. Iubirea conteaza, nu distanta si nici anii.Sa fii iubita!

| AAARRR a răspuns:

E aiurea toata lumea stie ca relatiile la distanta nu tin happy. Iti spun din propria experienta am stat 9 luni cu un baiat iar dupa am aflat ca isi batea joc de mine ...fiind distanta prea mare happy. depinde cat de des va vedeti eu zic sa lasi oleaca dragostea si sa vezi daca o merita mai intai thinking succestongue

| JustMeNck a răspuns:

Pai si eu sunt intr-o relatie la distanta de 6 luni si e naspa ca ne vedem cam rar dar vorbim des la tel sau pe mess sad