| Ioana_Ioana_1990_CTrN a întrebat:

Hey ..as dori sa ma ajutati cu mai multe sfaturi ..sau raspunsuri.vb cu in baiat de un an. Si am inceput sa-l iubesc sa tin la el...din pacate el lucreaza In strainatate si vine de 3 ori pe an acasa...app fiecare zii is cu el cand e in Tara ...si am inceput sa ma atasez de el.dar din pacate el mio zis ca doar ma place ...nimic mai mult ...habar nam ce sa FAC ..nup sa incep o relatie cu nimeni ca intreadevar ma gandesc doar la el ..nu exista o persoana mai speciala ca el pt mine... Imi vine sa plang de multe ori noaptea ..cand ma gandesc la amintirile petrecute impreuna ma putet ajuta cu raspunsuri ce sa FAC. chear Ii iubesc da nu ai am idei ..cum sa FAC sa fie doar all meu?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu poti face nimic. Atata timp cat sti raspunsul lui. Daca ai in vedere ca nu are sentimente fata de tine atunci consider ca ar trebui sa renunti la dorinta obsesiva de a-l avea. Cu totii am cunoscut la un moment dat acest sentiment de atasament fata de cineva inaccesibil, dar va trece fiind doar o chestiune de timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti sa te atasezi de cineva care nu este practic langa tine? Cred ca este doar dorinta si imaginatia ta, cea care iti joaca feste, pentru ca in realitate, nu-i chiar asa!
Din pacate, nu poti s afaci nimic sa fie al tau, daca el nu decide sa se intoarca pentru tine acasa!
Pe un barbat nu-l poti tine cu forta, nici daca plangi, nici daca te chinui, nici daca faci vraji!
Dar, cred ca ai putea sa faci ceva pentru viitorul tau, sa inveti a scrie corect romaneste, sau cat de cat satisfacator, ca asta te va afecta in viata!

| gogu220 a răspuns:

Vrei cel mai simplu răspuns? Du-te după el în ţara unde lucrează. Sigur vei găsi şi tu ceva de muncă acolo.

| Ioana_Ioana_1990_CTrN explică:

Va multumesc, pentru sfaturi ...si întreadevar nup am scris coret ..deoarece parintii mei sunt de native maghiara...iar la fel si eu... Si incerc sa invat cat de cat Romaneste ..intradevar e cam greu pentru. mine da cu timpul voi invata... Si scuze pentru greseli!