| Anndry a întrebat:

Stiti din cealalata intrebarea a mea http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/buna-TPU-sa-va-spun-po vestea-cam-de-un-an-imi-place-enorm-de-mult-de-un-baiat- ok-toate-bune-si-frumoase-x-imi-dadea/

astazi am iesit din nou afara si din nou o tinea in brate si chestii din astea si eu am plecat mai devreme in casa si in acelasi timp a plecat si o alta prietena de-a mea si ei au ramas singuri. si prietena accea a mea mi-a spus ca i-a vazut dupa ce am plecat eu ca se luau in brate...si dupa vreo jumatate de ora a intrat pe mess "iubita" lui si mi-a spus ca acum a venit in casa si eu am intrebat-o daca a stat cu el si mi-a spus ca da si ca s-au alintat etc...nu stiu ce sa fac :( imi vine sa innebunesc :( va rog ajutati-ma si va rog sa nu va bateti joc :(( multumesc anticipat :(

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

E greu cand dragostea te prinde in ghearele ei si iti da drumul doar dupa ce lasa urme.te sfatuiesc,sa-l uiti pentru ca gelozia ne impinge si ne pune sa facem lucruri rele. daca se imbratiseaza cu altcineva in fata ta,o face doar sa se razbune sau sa te amageasca.I-ati cateva zile libere,pe undeva sau incearca sa eviti contactul direct cu el, pentru ca usor si cu rabdare, il vei uita.viata e plina de suisuri si coborasuri.n-ai vrea sa vezi doar suisul? nu te merita, dar ii place sa te vada suferind.rabdarea este cheia succesului.adeseori ne inselam, daca ne luam dupa coaja copacului.

1 răspuns:
| Mann02 a răspuns:

Din moment ce iti place de el => ai sentimente
daca ai sentimente fata de cineva=> astepti ca altcineva sa aiba sentimente fata de tine (pentru ca altfel ori te plictisesti tu, ori te enervezi la un moment dat)
daca el ar avea sentimente fata de tine (pentru ca altfel nu va merge treaba) nu ar lua pe nimeni in brate de fata cu tine.
Eu zic sa o lasi balta, iar tipa cealalta probabil vrea sa iti faca in ciuda...
Recomandarea mea : TRATEAZA CU INDIFERENTA. Nu zice ca nu poti pentru ca se poate.
Tin sa te anunt ca nu stiu cealalta intrebare a ta...
Sper ca ti-am fost de ajutor, e decizia ta daca alegi sa urmezi sfatul meu sau nu happy